Ana Sayfa Haberler Huawei Hg630A Mac Filtreleme Nasıl Yapılır?

Huawei Hg630A Mac Filtreleme Nasıl Yapılır?

4
Paylaş

Huawei Hg 630A ve diğer modellerde Mac Filtreleme adımları hemen hemen aynı şekilde yapılır. Sizlere örnek olarak bu yazımızda Hg630A modeli ile Mac filtreme adımlarını anlatacağız.

Mac filtreleme işlemi sayesinde ağınıza bağlanabilecek cihazları belirleyebilir, veya bağlanmasını istemediğiniz cihazları engelleyebilirsiniz.  Yazının devamında Kara Liste ve Ak Liste olarak adlandırılan bu işlemin örneğini göreceksiniz.

Aşağıdaki adımları takip edelim;

 • Bilgisayarımızdan bir web tarayıcısı açıyoruz ve adres satırına 168.1.1 yazdıktan sonra Enter tuşuna basalım.
 • Aşağıda görüldüğü gibi modem ara yüzüne giriş bilgileri ekrana geliyor.
 • Kullanıcı adı:admin Şifre:ttnet olarak girelim ve Giriş Yap butonuna tıklayalım.

huaweimc1

 • Modemin fabrika varsayılan şifresi ile giriş yaptığımız için şifrenin değiştirilmesini öneriyor. Değiştirmeden Geçiniz

huaweimc2

 • Modem ara yüzüne giriş yaptık, aşağıda görüldüğü gibi Temel >> WLAN >> WLAN Filtreleme seçeneklerine sırasıyla tıklayalım.
 • Daha sonra Etkinleştir seçeneğini işaretleyelim.
 • Filtreleme modu Kara liste veya Ak liste. (Bu yazımızda Kara listeyi seçiyoruz)

Kara Liste:Belirlediğiniz Mac adresi/adresleri ağınıza bağlanamaz.

Ak Liste:Belirlediğiniz Mac adresi/adresleri dışındakiler ağınıza bağlanamaz.

 • Kara listeyi işaretledikten sonra engellenmesini istediğiniz cihazın Mac adresini Kaynak Mac Adresi yazan satıra yazalım ve Gönder butonuna tıklayalım.

huaweimc3

 • Engellemek istediğimiz cihazın Mac adresini yazdık ve Gönder butonuna tıkladıktan sonra, aşağıda görüldüğü gibi Mac adresi Kara listeye alındı.
 • İşlem tamamlandı. Mac Filtrelemeyi kaldırmak için ise ilgili Mac adresinin yanındaki kutucuğu işaretleyerek Kaldır butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

huaweimc4

 

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

4 YORUMLAR

 1. bende wlan bölümünde sadece wlan var, wlan filtreleme ve wlan wds sekmeleri yok. neden?

 2. merhaba bende vodafonun verdiği nokia marka modem var 2 hafta önce fiber internet e geçtim. internet iyi çekmediği için asus rp-n12 acsess wifi yükseltici aldım. modem de maç şifreleme var. telefon masaüstü pc falan bağlanıyor asus rp-n12 ile bağlanıyorum internet erişimi yok diyor . asus rp-n12 nin kurulumunu yaptım mac adresini de girdim modem e bağlı fakat internet erişimi yok diyor. ara sıra bağlantı sınırlı diyor wifi işaretinin uzerinde unlem işareti var bu hatayı nasıl duzeltebılırım yardımcı olabilir misiniz. teşekkürler.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin