Ana Sayfa Destek Huawei HG520C Kilit Kaldırma (Resimli Anlatım)

Huawei HG520C Kilit Kaldırma (Resimli Anlatım)

0
Paylaş

İnternet servis sağlayıcıları (ISS) tarafından verilen modemlerde eski zamanlarda var olan en büyük problemlerden biri de hiç şüphesiz promosyon grubundaki ürünlerde bulunan ‘domain’ kilitleriydi. Yapılan yasal düzenlemeler ile bu kilitlerin önüne geçilse de, kullanıcılara verilen yüz binlerce ürün stoğunda bulunan kilitler zaman zaman can sıkabiliyor. Biz de sizler için yazılım güncellemesi yapılsa bile kilidi kaldırılamayan ürün modellerinden biri olan Huawei HG520c modelinde ‘domain’ kilidini aşma yöntemini derledik.

 

  • İşlemlerimize Denetim Masası’na girerek başlıyoruz. Sonrasında ise Program Ekle Kaldır bölümünde bulunan Windows Özelliklerini Aç veya Kapat bölümünden TelNet İstemci seçeneğini aktif konuma getiriyoruz.

Huawei HG520C Kilit Kaldırma (Resimli Anlatım)

  • Sonraki adımda ise CMD (Komut İstemi) ekranına geçiyoruz.
  • Bu ekrandaki ilk komutumuz telnet 192.168.1.1 olacak. Bu adımda CMD (Komut İstemi) bizden şifre isteyebilir. TTNET tarafından dağıtılan bu modemin şifresi ‘ttnet’tir. Şifreyi girerek bir sonraki adıma geçiyoruz.

  • Daha sonraki işlemleri ise numaralandırarak sıralıyorum.

1- ‘wan node index 1’ yazarak Enter’layın.

2- ‘wan node encap pppoe’ yazıp Enter’layın.

3- ‘wan node ppp username adslkullanıcıadınız@saglayıcıfirma’ yazdıktan sonra Enter a basın. (Örnek: xxxxx@vodafone gibi)

4- wan node ppp password adslkullanıcışifreniz’ yazıp Enter’a basın.

5- ‘wan node save’ yazıp Enter’a basın.

  • İşlemlerde başarılı olduk mu acaba diye durumu check etmek isterseniz de; CMD ekranında show all komutunu kullanabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.