Ana Sayfa Destek Hotmail ve Outlook Hesabı Nasıl Silinir?

Hotmail ve Outlook Hesabı Nasıl Silinir?

2

Dünyanın en çok kullanılan mail alt yapılarından biri olan, Microsoft’a ait Hotmail ve Outlook’ta mail hesaplarınızı nasıl silebilirsiniz, sizler için derledik.

Öncelikli olarak aşağıdaki linke tıklayarak ilgili ekranlara ulaşıyoruz. Daha sonra açılan sayfada hesap bilgilerimizi kullanarak hesabımıza giriş yapıyoruz.

https://account.live.com/CloseAccount.aspx

hotmail-1

Hesaba giriş yapmamızın ardından Microsoft bizden ikincil ulaşım kanallarımızdan doğrulama yapmamızı isteyecektir. Bu, hesaba kayıtlı olan cep telefonuna gelen onay kodu veya ikinci e-postaya gönderilen doğrulama kodu olabilir.

hotmail-2

Doğrulama kodlarını girmemizin ardından hesap kapama işlemleri ekranı karşımıza gelecektir.

hotmail-3

Hesap kapama ekranında bulunan İleri tuşuna basarak hesap silme işlemlerimize devam ediyoruz.

hotmail-4

Bir sonraki ekranda ise Microsoft hesabımızı sildiğimizde faydalanamayacağımız hizmetler bizlere listelenecek ve hesabımızı silme nedemizi bildirmemiz istenecektir. Gerekli seçimleri yapmamızın ardından hesap silme işlemini tamamlamak adına sayfanın altındaki Hesabı kapatılmak üzere işaretle butonuna basıyoruz ve işlemleri tamamlıyoruz.

hotmail-5

Son ekranda ise hesap silme işlemleri hakkında prosedürel bilgiler görünecektir. Hesap silme talebi verdiğimiz tarihten itibaren hesaba 60 gün içerisinde giriş yapmadığımızda hesap silme işlemi tamamlanacaktır. Ancak bu süre içerisinde hesaba bir kere bile giriş yapılırsa, hesap silme talebinin yeniden verilmesi gerekmektedir.

hotmail-6

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

2 YORUMLAR

  1. İyi günler,
    dilekunlu_35@hotmail.com hesabima ulasamiyorum destek ekibine gönderdim fakat bilgiler yeterli olmadi galiba.bu maile ulasmaliyim telim kapandi mağdurum facebook adresime ulasamiyorum en azindan faceden gelen onay kodunu versinler ne yapmaliyim yarsim edin lütfen..

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.