Ana Sayfa Haberler Hkcmd Module veya Hkcmd.exe Nedir? Kaldırılmalı mı?

Hkcmd Module veya Hkcmd.exe Nedir? Kaldırılmalı mı?

0
Hkcmd Module veya Hkcmd.exe Nedir Kaldırılmalı mı?

Bilgisayarınızda yüzlerce sistem dosyası vardır, bu nedenle bazen bu dosyalardan bazılarıyla karşılaşabilirsiniz. Birçok kullanıcı hkcmd module ne işe yarar diye sormuş. Bu yüzden bu günün makalesinde, hkcmd module nedir göstereceğiz.

Başlangıçta hkcmd.exe nedir, gerekli olup olmadığını ve bu işlemi aşağıdaki kılavuzumuzu okuyarak nasıl devre dışı bırakabileceğinizi öğrenin.

Ayrıca, Hkcmd dosyasını kaldırma izniniz olup olmadığını ve bunun bilgisayarınızın kararlılığını nasıl etkileyebileceğini bilmeniz gerekir.

Bilgisayarınız arka planda düzinelerce uygulama kullanıyor ve ortalama bir kullanıcı muhtemelen bu uygulamaların hiçbirini duymamış.

Birçok kullanıcı Hkcmd adlı bir uygulamayı bildirdi ve ne yaptığını bilmiyorlar. Bugünün makalesinde, daha yakından inceleyip size Hkcmd’nin tam olarak ne olduğunu ve onu kaldırmanız gerekip gerekmediğini söyleyeceğiz.

Hkcmd Module Nedir?

Hkcmd yasal bir dosyadır ve Intel grafikleriyle ilişkilendirilmiştir. Dosya genellikle Intel 810 ve 815 yonga setlerini kullanan sistemlerde bulunabilir.

Gerçek hkcmd module dosyası, Windows dizinindeki System32 alt klasöründe bulunur.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bu dosya, belirli klavye kısayollarını gerçekleştirmenize ve Intel’in Grafik ve Medya Kontrol Panelini hızlı bir şekilde açmanıza olanak tanır, böylece PC’nize zarar vermez.

Hkcmd module e işe yarar?

Daha önce bahsettiğimiz gibi, Hkcmd yalnızca Intel grafikleriyle ilgili belirli klavye kısayollarını yorumlamak için kullanılır. Bu klavye kısayollarını kullanmazsanız, bu işlemi başlangıçtan itibaren devre dışı bırakabilirsiniz.

Hkcmd.exe nedir bir virüs mü?

Hayır, Hkcmd bir virüs değildir ve Intel’in grafik sürücülerinin bir parçasıdır, bu da onu yasal bir dosya yapar. Ancak akıllı bir bilgisayar korsanı, kötü amaçlı yazılımları Hkcmd olarak gizleyebilir, ancak bu nadir olan bir durumdur.

Yine de sisteminizin güvenli olduğundan emin olmak istiyorsanız, bu dosyayı güvenilir bir antivirüs yazılımıyla tarayabilirsiniz. Önerimiz, bütünsel teknolojisi sayesinde gerçek zamanlı koruma sunar.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Ayrıca çok katmanlı korumanın yanı sıra bir güvenlik açığı tarayıcısı da vardır, bu nedenle indirilen uygulamaları ve sürücüleri doğrulayacaktır.

Bir antivirüs yazılımı, casus yazılımlar, rootkit’ler, solucanlar, virüsler ve hatta reklam yazılımları dahil tüm tehditlere karşı mükemmel koruma sağlar. Yani güvenlik sizin için bir öncelikse, denemeye değer!

Hkcmd modülünü devre dışı bırakabilir miyim?

  1. Kontrol Paneli seçeneğini ve ardından Intel Extreme Gfx açın.
  2. Şimdi Kısayol Tuşları özelliğini devre dışı bırakın ve değişiklikleri kaydedin.

Hkcmd Module veya Hkcmd.exe Nedir? Kaldırılmalı mı?

Evet, Hkcmd devre dışı bırakılabilir ve devre dışı bırakmak için yukarıdaki adımları uygulamanız yeterlidir. Bunu yaptıktan sonra Hkcmd artık görünmeyecek.

Hkcmd modülünü çıkarmalı mıyım?

Hayır, Hkcmd Intel sürücüleriyle birlikte gelir ve dosyanın kaldırılması kararlılık sorunlarına neden olabilir.

Hkcmd‘yi tamamen kaldırmak için Intel (R) Graphics Media Accelerator’ı kaldırmanız gerekir, ancak bu, multimedya performansının düşmesine neden olur.

Antivirüs programınız Hkcmd’yi kötü amaçlı bir dosya olarak algılamadığı sürece, onu kaldırmanıza gerek yoktur.

Hkcmd, Intel Graphics Media Accelerator’ın bir parçasıdır ve tamamen güvenlidir, bu nedenle bu dosyayla karşılaşırsanız, virüsten koruma yazılımınız kötü amaçlı yazılım olarak algılamadığı sürece onun için endişelenmemelisiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA