Ana Sayfa İnceleme Herkesin Konuştuğu Uygulama: ‘GetContact’!

Herkesin Konuştuğu Uygulama: ‘GetContact’!

0
Herkesin Konuştuğu Uygulama: 'GetContact'!

Akıllı telefonlar için geliştirilmiş rehber uygulamalarına bir yenisi daha eklendi. Daha evvelden de karşılaştığımız ortak havuz içerisinden numara sorgulaması gerçekleştiren uygulamalarla aynı mantık ile çalışan GetContact, bugün uygulaması sosyal medyada gündem oldu. ‘GetContact nedir?, ‘GetContach nasıl indirilir?, ‘GetContact nasıl kullanılır? gibi konuları araştıran kullanıcılar, kısa sürede App Store ve Google Play Store platformlarında uygulamanın oldukça yüksek skorlar yapmasını sağladılar. Biz de sizler için GetContact uygulaması hakkında en çok merak edilen konuları derledik.

Herkesin Konuştuğu Uygulama: 'GetContact'!

GetContact Nedir?

GetContact uygulaması, akıllı telefonlar için geliştirilmiş, birçok işleve sahip mobil rehber uygulamasıdır. Uygulamanın çalışmasını sağlayan veri havuzu, uygulamayı yükleyen kullanıcıların rehberlerinden elde edilen verilerden oluşur. Bu durum, kişisel veri güvenliğinizi tehlike altına sokmaktadır. Uygulamayı yükleyen kişilerin bu riski göze almaları gerekir. Zira uygulamayı akıllı telefonuna yükleyen kişi, kişi kayıtlarını paylaşmayı kabul etmiş sayılır.

 

GetContact Nasıl İndirilir?

GetContact uygulamasını Google Play Store ve App Store üzerinden ücretsiz şekilde indirebiliyorsunuz.

 

GetContact Nasıl Kullanılır?

GetContact uygulaması, ilk çalıştığı andan itibaren (akıllı) telefonda aktif duruma geçecektir. Arama engelleme ve Spam filtresi ayarları gibi özel bölümlere ulaşmak istemediğiniz sürece, uygulamaya giriş yapmanıza gerek yoktur. Rehberinizde kayıtlı olmayan bir numara GetContact uygulamasını kullanan bir kullanıcıda kayıtlı ise, sizi aradığında, doğrudan kayıtlı olduğu kişideki bilgilerle çağrı ekranınıza düşecektir.

GetContact’ın Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Rehberinizde kayıtlı olmayan bir kişinin bilgilerine GetContact veri havuzu üzerinden ulaşabilirsiniz. Ancak, ulaşmak istediğiniz kişinin mutlaka bir GetContact kullanıcısının rehberinde kayıtlı olması gerekmektedir. GetContact uygulaması ile spam ve numara engelleme işlemlerini oldukça basit bir şekilde sağlayabilirsiniz. Ancak tüm bunların yanı sıra uygulama, telefonunuza yüklendiği ilk andan itibaren kişisel verilerinize ulaşma iznine sahip olduğundan, bu durum, veri güvenliğinizi riske atmanız anlamına gelebilir. Olası bir kötü sonuçla karşılaşmak istemeyenlerin bu uygulamadan uzak durması faydalı olacaktır.

 

Kısa bir hatırlama ile konuyu tamamlamak gerekirse, GetContact uygulamasının ömrü çok kısa olabilir. Çünkü geçtiğimiz yıllarda GetContact uygulamasına benzer mantıkla çalışan uygulamalar hakkında gelen şikayetler üzerine, Kişisel Verileri Koruma Kurulu, uygulama geliştiricilerine yaptırım uygulayarak, kişisel verileri paylaşılan kişilerin önceden rızası alınmadığı gerekçesiyle uygulamaların kullanımına son vermişti. Bu duruma benzer bir sonuç GetContact uygulaması için de yaşanabilir.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.