Ana Sayfa Bilgisayar Hedef Dosya Sistemi İçin Çok Büyük Hatası Çözümü

Hedef Dosya Sistemi İçin Çok Büyük Hatası Çözümü

0

Günümüzde dosya aktarımı için kullandığımız usb flash bellek gibi depolama araçlarının kapasitesi ihtiyaçlarımıza uygun artmış durumda. Yüksek kapasitede belleklere ihtiyaç duymamızın sebebi ise ilerleyen teknoloji nedeniyle uygulama resim ve video gibi dosyaların kaliteleri ve çözünürlükleri artması nedeniyle kapladığı yerin daha fazla büyük boyutlarda olmasıdır. Aktarmak istediğimiz dosyalar boyutları nedeniyle belleklerde hata verebilirler. Dosyanın çok büyük olmasından dolayı belleklere bu dosyalar atılamaz. Bu durum için çözüm mevcuttur. Hedef dosya sistemi için çok büyük hatası aldıysanız bu sorunu giderebilirsiniz.

Kullanmakta olduğunuz usb flash belleklerinizin kapasitesi ne kadar olursa olsun 1GB üzeri veri aktarımı yapmak istediğinizde bu hatayı alabilirsiniz.

Hedef Dosya Sistemi İçin Çok Büyük Hatası

Flash belleklerin kapasitesi ne kadar büyük olursa içerisine de o kadar çok dosya aktarılabilir. Fakat kullanıcılar bazı dosya aktarımları gerçekleştirirken belleklerinde yeterli boş alan olsa bile hedef dosya sistemi için çok büyük hatası ile karşılaşabilmektedir. Günümüzde bu tip sorunlarla sıklıkla karşılaşmak mümkün. Bu hatayı almanızın sebebi belleğin dolu olması değildir. Çünkü FAT32 dosya sistemi 4 GB ve daha büyük dosyaların taşınmasına izin vermemektedir.  Veri taşıma işlemlerinde kullanılan harici depolama araçlarında hedef dosya sistemi için çok büyük hatası alınabilmektedir. Kullanıcılar bu sorun ile çok sık karşılaşabiliyor.  Birçok kullanıcı da alınan hatanın sebebi olarak harici depolama aracının bozuk olması ya da aktarılmak istenen dosyanın bozuk olması gibi hatalı tahminlerde bulunabiliyor.

” hedef dosya sistemi için çok büyüktür” hatasının çözümü için bilinmesi gereken ilk şey FAT32 dosya sisteminin çalışma prensibi 4 GB ve altındaki boyutlarda olan dosyaların taşınmasına olanak sağlamasıdır. Harici belleklerin dosya sistemleri FAT32 olması halinde bu boyut üzerinden dosya aktarımı yapılamamaktadır. Cihazlarınız bu dosya sistemine geçmiş ise çözümü oldukça kolaydır.

Hedef Dosya Sistemi İçin Çok Büyük Hatası Çözümü

11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek

Kullanmakta olduğunuz harici depolama araçlarınızın formatları FAT32 olması halinde bellek içerisine 1 GB ve daha fazla dosya aktarılamamaktadır. Bu nedenle hedef dosya sistemi için çok büyüktür hatası verilmektedir. Yapılması gereken işlemleri birkaç adımda belirtelim.

  • Harici belleğiniz içerisinde depolamakta olduğunuz verilerin yedeğini kopyalayarak alınız.
  • Bilgisayarım dosyasında görünen usb flash belleğinize sağ tıklanarak biçimlendir sekmesi seçiniz

  • Dosya sistemi bölümünde NTFS seçiniz ve hızlı biçimlendir bölümünü etkinleştiriniz.

  • Başlat komutuna tıklanmalıdır. Bu işlemlerden sonra Dosya sistemi artık NTFS olacaktır.
  • İşlemleriniz tamamlandıysa artık NTFS dosya sistemlerine 30 GB’a kadar olan dosyalarınızı flash belleğinize yükleyebilirsiniz.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA