Ana Sayfa Bilgisayar Harici Ekran Kartlarında Bulut Dönemi Başlıyor: ‘Nvidia GeForce Now’ Teknolojisi Nedir?

Harici Ekran Kartlarında Bulut Dönemi Başlıyor: ‘Nvidia GeForce Now’ Teknolojisi Nedir?

0
geforce now-2

Bilgisayar oyunlarında, oyuncuların en sık karşılaştıkları problemlerden biri olan donanım yetersizliği sorunu çok yakında tarihe karışacak gibi gözüküyor. Her geçen yıl grafik çözünürlükleri bakımından biraz daha geliştirilen ve buna parelel olarak daha iyi donanım gerektiren oyunlar, oyunseverlere ciddi sorunlar yaratabiliyor. Örneğin binlerce TL ödeyerek satın alınan bir ekran kartı, birkaç sene içerisinde yeni çıkan bazı oyunları açamayacak duruma gelebililiyor.

Ancak her geçen gün biraz daha gelişen teknoloji ile artan hızı ve dönemin popüler yaklaşımlarından bulut teknolojisinin de desteği alınarak geliştirilen Nvidia GeForce Now ile harici ekran kartı gereksinimi sorunu tarih oluyor!

Nvidia tarafından geliştirilen ve bulut tabanlı bir platform olan Nvidia GeForce Now, hem Windows hem de OS X kullanıcılarını bir araya topluyor. Nvidia GeForce Now platformuna üye olan kullanıcılar, kendi bilgisayarlarında açılamayan oyunları, bu platform üzerinden stream yöntemiyle yapılan donanım paylaşımı sayesinde oynayabiliyorlar. Bulut tabanlı olan platform üzerinde buluşan kullanıcılar, oyunları Nvidia‘nın en güçlü ekran kartı Nvidia GeForce GTX1080 ile oynuyor. Bu durum, GeForce Now kullanıcılarının bir çok oyunu optimum ayarlarda oynayabilecekleri anlamına geliyor.

Nvidia GeForce Now‘u stabil şekilde kullanabilmek adına hızlı bir internet alt yapısına sahip olmanız gerekiyor. 20 saatlik kullanım ücreti 25$ (yaklaşık 90TL) olarak duyurulan platformun ülkemizdeki kullanım bedeli ise aylık 8$ (yaklaşık 30TL) olarak açıklandı ve servis deneme üyeliklerinde ilk ay ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Ülkemizde her geçen gün biraz daha artan internet hızı, Nvidia GeForce Now ile yakın gelecekte çok daha sık şekilde karşılaşacağımızı gösteriyor.

Nvidia GeForce Now servisine aşağıdaki adresten ulaşabiliyorsunuz.

https://www.nvidia.com/en-us/shield/games/

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.