Ana Sayfa Haberler Hangi Ülkelerde İnternet Bedava

Hangi Ülkelerde İnternet Bedava

0
Paylaş

Çağımızın gezginlerinin internette rahatça gezinebilmelerini sağlamak isteyen şehirler, sağladıkları ücretsiz Wi-Fi imkânıyla kendi vatandaşlarının da hızlı internet bağlantısından faydalanabilmelerini mümkün kılıyor. Bu sayede hem turistlerin şehre olan ilgisi artıyor, hem de şehir halkı çeşitli noktalara konumlandırılmış ücretsiz Wi-Fi noktalarından faydalanabiliyor.

freewifi1

Marka haline gelmiş dünya şehirlerinin bu noktada İstanbul ve Ankara’dan çok daha ileride olduğunu söyleyebilmek mümkün. Büyük şehirlerdeki ücretsiz Wi-Fi hizmetinin hızını ve kalitesini ölçen Rotten Wi-Fi isimli sitenin “En iyi ücretsiz Wi-Fi ağına sahip ülkeler” sıralamasında ne yazık ki Türkiye’den hiçbir şehir bulunmuyor.

freewifi2

Peki, hangi ülkelerde ücretsiz WiFi imkânı var?

Dünyanın hemen her ülkesinde irili ufaklı ücretsiz Wi-Fi ağı mevcut. Ancak Rotten Wi-Fi’nin yapmış olduğu sıralamaya bakılırsa en çok Kuzey Avrupa ülkelerinin bu alana yatırım yaptığı görülüyor.

Singapur ve İngiltere gibi kendinden çok daha varlıklı ülkelere ücretsiz Wi-Fi ağı noktasında en büyük farkı Litvanya atıyor. 16.1 Mbps’lik hızıyla 184 ülkenin bulunduğu kaliteli ücretsiz Wi-Fi sıralamasında birinci gelen Litvanya’yı ise 14.8 Mbps’lik indirme hızıyla Estonya takip ediyor.

Güney Asya’nın önemli turistik noktalarından Singapur, sahip olduğu 13.1 Mbps hızındaki ücretsiz Wi-Fi ağıyla listenin üçüncü sırasındaki yerini almış. İsviçre, Hollanda, İngiltere, Danimarka ve İrlanda gibi irili ufaklı Avrupa ülkelerinin de listelendiği sıralamada Kanada 9.1 Mbps’lik hızla listenin son sırasında kendine yer bulmayı başarmış.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.