Ana Sayfa Oyun Guns, Gore and Cannoli 2 İnceleme

Guns, Gore and Cannoli 2 İnceleme

0
Guns, Gore and Cannoli 2 İnceleme

Platform ve aksiyon oyunlar konusunda değişik ve zorlayıcı bir dünya arayan ve başka dünyalara şahit olmak isteyenler için…

 

Guns, Gore and Cannoli 2, Gangster temalı Shank serisi gibi karikatürize edilmiş görsellere sahip farklı ve eğlenceli, aynı zamanda zorlayıcı güzel bir 2D’li platform oyunu. Kahramanımız Vinnie, 1944 yılında büyük düşmanı yüzünden 2. Dünya Savaşı’na girer ve Almanlarla çatışmaya başlar. Ama ondan önce…

 

Karikatürize Bir Dünya

 

Platform oyunları seviyor musunuz? Aksiyon oyunlarını seviyor musunuz? Peki, komedi öğelerinin içerdiği bir oyun seviyor musunuz? O halde bu oyun tam size göre. ‘Neden?’ derseniz; eğlencesi bol, zor düşmanların (Zombi’ler de var ilerleyen bölümlerde) olması ve en olmadık yerde karşınıza çıkan düşmanların sizi görmeden önceki halleri sizi güldürecek. Mesela iri yapılı düşman size doğru hamle yapmadan önce bir dergi okuyor, okuduğu dergi yetişkin dergisi. Onunla dalga geçen arkadaşı da uzaktan dergiye bakabiliyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

 

Normalde aşırı şiddet içeren bir oyun, yetişkin düzeyinde oyunculara hitap eder; ama bu oyun o unsuru karikatürize ederek ortadan ciddi anlamda kaldırıyor. Yani siz oynarken yanınızda misafir bir çocuk veya kardeşiniz gelip izleyebilir rahat rahat. Onu ciddi bir şekilde etkileyecek düzeye sahip değil. Bu da çat kapı gelen misafirin çocukların odanıza rahat rahat girmesi anlamı taşımaktadır. Neyse, en önemli unsuru da söylediğime göre gelelim oyun detaylarına:

2D bir dünyanın içine girdiğiniz anda akın akın düşmanlar üzerinize gelmekte. İlk başta Mafya, sonra polis, sonra asker ve zombi… Bunlar olurken de atmosfer ona göre değişmekte, bir bakıyorsun binadan binaya geçerken bir gazinodasın. Oradan ilerlerken depoda görüyorsun kendini. Kısacası oyun, atmosferik yapısı güzel ayarlanmış detaylarla süslü. Az önce bahsetmiştim ya, izbandut gibi bir adam elinde yetişkin dergisine bakıyor. Buna benzer “saldırıdan önceki hareket”lere ıslık çalandan, aylak aylak dolaşana, sandalyesinde oturarak kâğıt oynayandan, radyoda müzik dinleyene kadar çok hoş ve eğlenceli insan detayları mevcut olduğunu söylemek isterim.

 

İlerleyişte Düzeylik

Platform oyunu olduğunu söyledim ama platform oyunun ne anlama geldiğinden bahsetmedim: Siz 2D dünyada soldan sağa ilerlerken oyuna “karınca akvaryumuna bakar gibi” bir açıdan bakıyorsunuz. Böyle olunca da sadece soldan sağa yürümek ve karşınıza çıkan düşmanları etkisiz hale getirmek kalıyor size. 3D oyunlardaki gibi her yöne dönme şansınız yok. Sadece ileri geri yukarı aşağı, bu… Söz konusu bu olay tabi ki oyundan alacağınız hazzı etkilemiyor. Tam aksine eğlenmenizi bin kat artırıyor. Bazen her ne kadar tekdüze ilerleyiş söz konusu olsa da, oyunun size sunduğu gizli yerlere ulaşabilmek için hırs yapıyorsunuz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

 

Guns, Gore and Cannoli 2’de 4 tane zorluk seviyesi mevcut. Zorluk seviyesini her oyuna girişte ayarlayabiliyor ve böylelikle de 4 zorluk seviyesinde kendinizi anlık olarak tartabiliyorsunuz.

 

Düşmanlar oldukça zorlayıcı; üzerinize koşan izbandut gibi bir adamdan kurtulmak bazen işkence olabiliyor. Patlayan bir zombi ise sıkılmanıza ramak kala eğlenmenize yardımcı oluyor. Yürüdüğünüz yollarda karşınıza çıkan düşmanlar anlık olarak “yoktan var” olduğunda refleksinizle 3 saniyede etkisiz hale getirebiliyorsunuz. Atlaya zıplaya hareket edilen bir dünya olan Guns, Gore and Cannoli 2’de sağlık barınız, el becerinize göre anında düşebilir. Burada da canhıraçla ilerleyerek hemen önünüzdeki kalbi almaya çalışmak devreye girmekte. Aman dikkat, yeni aldığınız can gitmemesi için düşmanlarınız size kurşun sıkarken naçiz bedeninize, o kurşunlardan sakının; bunun için de çekirge gibi zıplamayı unutmayın. İşte karikatürize bir dünya böyle süper kahramanlıklar elde ettirir size.

 

Eğlencesi bol, düşmanları zorlayıcı ve etkileyici olan bir oyun Guns, Gore and Cannoli 2. 2D dünyanın mafyavari bir atmosferinde oynamak isteyen oyuncuları beklemekte olan oyunda gizli yerlere ulaşmak için uğraş içerisinde olacaksınız. Bazen sıkabilen ve bazen de eğlendirebilen oyun, denemeye değer bir emek ürünüdür. Zombi düşmanları alt etmek hiç bu kadar eğlendirmemişti (o temizlik görevlisi hizmetli nasıl bir tiptir!)

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA