Ana Sayfa İnceleme Google’ın Görüntülü Görüşme Uygulaması ‘Google Duo’ İncelemesi

Google’ın Görüntülü Görüşme Uygulaması ‘Google Duo’ İncelemesi

0
Paylaş

Uzun zamandır beklenilen Google’ın görüntülü görüşme uygulaması nihayet kullanıcılarının beğenisine sunuldu. Apple’ın geliştirdiği ve yalnızca iOS işletim sistemine sahip ürünlerde kullanılabilen FaceTime’a rakip olması amacıyla geliştirilen Google Duo, FaceTime’ın aksine hem Android  hem de iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda kullanılabiliyor.

Kullanımı girdiği andan itibaren görüntülü görüşme uygulamaları sıralamasında ilk sıraya yerleşen Google Duo, kullanıcılara kaliteli olduğu kadar kullanımı basit bir video görüntülü görüşme deneyimi sunuyor. Google Duo’nun işletim sistemi ayrımı gözetmeksizin Google Duo yüklü her akıllı telefon arasında görüntülü görüşme imkanı sunması, uygulamayı FaceTime’a göre farklı kılan bir özellik diyebiliriz. Google Duo’nun bir diğer fark yaratan özelliği ise video konferans görüşmelerine de olanak sağlaması.

Uygulamayı cihazınızın uygulama marketinden ücretsiz şekilde indirebiliyorsunuz.

Uygulama kullanım koşullarını kabul etmeniz ve uygulama üzerinde kullanacağınız telefon numaranızı da sistemden gelen SMS’de bulunan doğrulama kodu ile doğrulamanızın ardından uygulamanız açılacaktır.

Uygulama açıldığında direkt kameranız açılıyor, ancak o anda kimseyle görüntülü görüşme halinde olmadığınız için kimse sizi göremiyor. Kontaklarınız ile görüntülü görüşme başlatmak için uygulama ana ekranında bulunan Video Görüşmesi butonuna basarak, rehberinizde kayıtlı olan Google Duo kullanıcılarına ulaşabiliyorsunuz.

google duo 7

Daha sonra bu kullanıcılar arasından görüntülü görüşme yapmak istediğiniz kişiyi seçerek Davet Et butonuna basıyorsunuz. Davet gönderdiğiniz kişi, aramayı cevapladığında görüntülü görüşme başlayacaktır. Diğer görüntülü arama uygulamalarının aksine video konferans özelliğine sahip olan Google Duo’nun bu özelliğini kullanmak isterseniz, görüntülü görüşme yaptığınız esnada başka kişileri de görüşmeye davet ederek video konferans yapabilirsiniz.

Google Duo ile size bir arama geldiğinde, siz aramayı yanıtlamadan evvel sizi kimin aradığını hem isim olarak görebiliyorsunuz, hem de siz görüntüyü açmadan evvel karşınızdaki kişinin görüntüsünü görebiliyorsunuz.

Akıllı telefon kullanıcıların en çok ihtiyaç duyduğu uygulamalardan biri olan görüntülü görüşme uygulamaları alanına, akıllı telefon dünyasında en çok kullanılan iki işletim sistemini bir arada buluşturabilen Google Duo ile giriş yapan Google, yeni uygulamasıyla oldukça yüksek kullanıcı sayılarına ulaşacak gibi görünüyor.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.