Ana Sayfa Haberler Google Transit, Ankara ve İstanbul İçin Kullanıma Sunuldu

Google Transit, Ankara ve İstanbul İçin Kullanıma Sunuldu

0
Paylaş

Google, vermekte olduğu hizmetlere bir yenisini daha ekleyip, Google Transit uygulamasını Türkiye’de de kullanıma sunarak toplu taşıma araçlarını sık kullananlara vazgeçilmez bir uygulama sunmuş oldu. Gideceğiniz yer hakkında bilgi edinmenizi sağlayan uygulama, sizin için mükemmel bir rehber olacak gibi görünüyor. Mobil cihazların günden güne kullanımlarının artması, bu uygulamanın doğmasına neden olmuş gibi görünüyor.

Buraya tıklayarak bu hizmetin kullanımını ile ilgili resimli anlatıma ulaşabilirsiniz. Tıkladığınız yazıda, İspanya’da kullanımı anlatılmıştır. Türkiye’deki kullanımı da tamamen aynıdır.

Her ne kadar Dünya geneli kullanılabilen bir uygulama olsa da belirli şehirler için kısıtlı olarak kullanıma sunulmuştur. Türkiye’de sadece İstanbul ve Ankara’da kullanıma sunulan uygulama, şehri bilmeyenler için büyük avantajlar sunmaktadır. Toplu aşıma araçları ile gideceğiniz yere, nereden bineceğinize kadar birçok bilgi bulunduran Google Transit yazılımı vapur, otobüs, metro, metrobüs, tramvay güzergahlarına kadar bilgiler içermektedir. Durak isimlerinden, bu duraklar üzerinden gidilebilecek güzergâhlara, en yakın toplu taşıma araçlarının konumunu, bu araçların tarifeleri ve sorgulamış olduğunuz adrese nasıl gidileceğine, hangi araç ile gidileceğine kadar bilgilere ulaşım imkânı sunmaktadır.

Uygulamanın Türkiye’de sadece iki şehir ile sınırlı kalması üzücü olsa da sadece Ankara ve İstanbul ile sınırlı kalmayıp başka şehirlerde de kullanabilir hale gelecektir. Üç büyük şehir den biri olan İzmir’in ilk etapta eklenmemesi şaşırtıcı olmuştur. Zamanla İzmir, Muğla, Antalya, Bursa, Adana, Gaziantep, Şanlıurfa gibi büyük şehirlerde uygulamanın kullanılabilmesi beklenmektedir.

Google Transit, yeni bir uygulama değildir. Google haritalara entegre edilmiş bir uygulamadır. Akıllı telefonlarla uyumlu olan uygulamanın, iOS tabanlı cihazlar tarafından kullanılabilmesi için Google Map uygulamasının da indirilmesi gerekmektedir. Uygulama, Android telefonlarda direkt olarak çalıştırılabilirken iOS kullanan telefonlarda, Google Maps açılarak Transit özelliğinin açılması gerekmektedir.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin