Ana Sayfa Sosyal Medya Google Signals Nasıl Etkinleştirilir?

Google Signals Nasıl Etkinleştirilir?

0

Adım adım yol gösteren bir kılavuz için Google’ın Google Signals’i etkinleştirmeye ilişkin belgelerini okuyabilir ve araç hakkında daha fazla bilgiye erişebilirsiniz. Ancak, sizin için Google’ın belgelerine dayalı olarak hızlı bir kurulum kılavuzu derledik, böylece ona hemen ulaşabilirsiniz.

Google sinyallerini etkinleştirmek için, Google Analytics’e giriş yapın ve sol menünün altındaki “YÖNETİCİ” sekmesine tıklayın.

Google Analytics ile birden çok hesabı yönetebilirsiniz ve her bir hesabın birden çok mülkü (web sitesi, vitrin, blog, mobil uygulama vb.) olabilir. Artık Google sinyalleri ayrı hesaplara uygulanıyor, bu nedenle Google Analytics’te birden çok hesabınız varsa hangisini etkinleştireceğinizi seçmeniz gerekir.

Doğru mülkü seçtikten sonra, aynı sütundaki “İzleme Bilgileri” sekmesini ve ardından “Veri Toplama’y”ı tıklayın. Ardından, sayfanın üst kısmında “Başlayın” düğmesiyle birlikte mavi bir bildirim şeridi göreceksiniz – bunu bir tıklama yapın ve aşağıdaki ekranı görene kadar istem talimatlarını izleyin.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

11858 teknik destek
11858 teknik destek

“Devam’ı” tıklamadan önce bu sayfadaki metni okuyup anladığınızdan emin olun veya herhangi bir şey net değilse Google Signals hakkında daha fazla bilgi edinin. Ardından “Devam’ı” tıklayın, aşağıdaki ekranı göreceksiniz.

Yine, bunu okuyun ve “Etkinleştir” düğmesini tıklamadan önce her şeyi anladığınızdan emin olun. Ayrıca, etkinleştirmeden önce Google sinyallerini hangi mülke uygulamak istediğinizi onayladığınızdan emin olun. Varsayılan olarak bu, seçtiğiniz hesapta “tüm mülkler” olarak ayarlanmıştır, ancak bunu “bu mülk” olarak değiştirebilir veya o hesaba atanan belirli mülkleri seçebilirsiniz.

Tüm mülkler aynı şirket için olduğu sürece, herkes için etkinleştirme konusunda bir sorun olmamalıdır, ancak hesabınızda başka şirketlerin verilerine sahip bir ajanssanız, bu ayarla daha spesifik olmanız gerekebilir. Bunu ayarlamak için hesap düzeyinde yönetici erişiminizin olması gerekir. Hesap düzeyinde erişiminiz yoksa, yönetici erişimine sahip olduğunuz mülkler için bunu ayarlayabilirsiniz.

Google Analytics hesabınızda Veri Paylaşımını etkinleştirmediyseniz, Google Signals yalnızca bunu etkinleştirdiyseniz çalıştığından, bunu açmanızı isteyen farklı bir ikinci paragraf göreceksiniz.

Google ayrıca kullanıcılarınızı bilgilendirdiğinizden emin olmanızı da ister. Son olarak, Etkinleştir düğmesini tıklayın ve işiniz bitti.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA