Ana Sayfa Sosyal Medya Google Signals Hangi Raporları Sağlar?

Google Signals Hangi Raporları Sağlar?

0

Google Signals’i kullanmaya başladığınızda arayüzün solunda “Kitle” etiketinin altında “Cihazlar Arası” adlı yeni bir rapor bulacaksınız. Ne tür bir raporun dahil edildiğini görelim.

Cihaz Örtüşmesi

User-ID görünümü aracılığıyla cihazlar arası raporlamaya benzer şekilde, bu yeni rapor aracılığıyla, kullanıcıların siteyle etkileşim kurmak ve dönüştürmek için kullandıkları cihazların örtüşmesini daha iyi anlayabilirsiniz.

Cihaz Yolu

Rapor, kullanıcıların dönüşüme giden yolda kullandıkları cihazların sırasını gösterir. Örneğin, [Masaüstü]> [Mobil], kullanıcıların içeriğinizle önce bir Masaüstü cihazdan sonra da bir Mobil cihazdan etkileşim kurduğunu belirtir.

Yol için bir filtre mevcuttur. Filtre aracılığıyla, dönüşüme giden tüm yolu (yoldaki tüm adımlar), öncesi (önceki adımlar) ve / veya sonra (dönüşümden sonra) görebilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Aşağıdaki ekran görüntüsü gerçek verileri göstermektedir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Yol oluşturma, bir hedef, etkinlik veya sayfa görüntülemesinin tetiklenmesinden önce, sırasında ve sonrasında kullanıcı yolculuğunun anlaşılmasına yardımcı olur.

Bu özellik, siteyle tüm etkileşimler boyunca kullanıcı davranışını, örneğin “Çıkış Hedefi” tetiklenmeden önce yönlendirme cihazları değerlendirmeye olanak tanır.

Kanallar

Rapordaki veriler, “Doğrudan Olmayan Son Tıklama” ilişkilendirme modeline dayanır. Rapor, olağan “Edinme”, “Davranış” ve “Dönüşüm” metriklerini izleyerek dönüşümlere yol açan kanalları gösterir.

Edinme Cihazı

Rapor, kullanıcıların siteyle etkileşimde bulunmak veya dönüşüm sağlamak için kullandığı temel cihazları gösterir. Bir tür ilişkilendirme modeli olan edinme cihazının diğer cihazlara kıyasla “Gelir Hacminin” bozulduğunu görebileceğiniz için büyük ilgi görüyor.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA