Ana Sayfa Haberler Google Pixel 3A ve Pixel 3A XL, Teknoloji Dünyasını Alt Üst Edebilir!

Google Pixel 3A ve Pixel 3A XL, Teknoloji Dünyasını Alt Üst Edebilir!

0
11858 teknik destek
11858 teknik destek

Google’ın orta seviye bir Pixel model telefon çıkacağı söylentileri, resmi bir açıklama olmadan aylardır etrafta dolaşıyor, ancak geçen hafta geç saatlerde şirket nihayet sürprizi bozmuş olabilir. Cuma günü 9to5Google sitesi tarafından Google Store’da “Nest Hub Max” ve “Pixel 3a” isimli ekran görüntüleri paylaşıldı. Ancak bu, günün en büyük söylentisi değildi.

Saatler önce, ElegyD adındaki bir Reddit kullanıcısı, Google Play Geliştirici Konsolu cihaz kataloğunda iki yeni cihaz keşfetti: “Bonito” ve “Sargo”. Bunların sırasıyla Pixel 3a ve Pixel 3a XL‘nin kod adları olduğu söyleniyor.

Google Play Console’a göre Pixel 3a (Bonito), 400 DPI‘da 2160 x 1080 pixel ekrana sahip olurken, Pixel 3a XL (Sargo), 440 DPI ile 2200 x 1080 pixel ekrana sahip olacak. Her ikisi de 4GB RAM‘e sahip olacak, Android Pie ile birlikte gelecek ve önceki Pixel telefonların Pixel Visual Core işlemcisine sahip olacak. Bu iki telefonun da yılın ortalarında piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Her iki cihazda da 12MP çözünürlüğe sahip arka kameralar, 8MP çözünürlüğe sahip özçekim (selfie) kameraları, USB-C portları ve kulaklık jakları içerdiği söyleniyor; ancak bu özelliklerin hiçbiri firma tarafından duyurulmadı ve (henüz) doğrulanmadı.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Google Pixel 3a ve Pixel 3a XL’nin şirket tarafından ne zaman ve ne şekilde piyasaya sunulacağı tam olarak bilinmiyor. Ancak Google, I/O 2019 etkinliğinde tanıtılması planlanıyor.

Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.