Ana Sayfa Sosyal Medya Google One Nedir Nasıl Kullanılır

Google One Nedir Nasıl Kullanılır

0
11858 teknik destek

Mayıs 2018’de tanıtılan Google One; Google Drive, Gmail ve Google Fotoğraflar‘ da kullanmanız için daha fazla depolama alanı sağlayan bir abonelik hizmetidir. Ayrıca, Google One ile ekstra avantajlar elde edersiniz ve üyeliğinizi ailenizle paylaşabilirsiniz. Google Drive‘ı nasıl kullandığınız değişmez, bu nedenle herhangi bir şeyi kaybetme veya aktarma konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Google One, aslında Google Drive depolama alanının ücretli sürümüdür. Örneğin Gmail‘ de daha fazla alana ihtiyacınız varsa, Google One‘ a ücretli bir abonelik yoluyla bunu edinebilirsiniz. Medyanız için orijinal dosya boyutunu kaydetmeyi seçmediğiniz sürece, Google‘ın bir depolama kapağı olmadığından, dosyalarını sıkıştırmaktan çekinmeyenlerin yükseltme yapması gerekmeyecektir.

Depolama ihtiyaçlarınıza bağlı olarak birkaç fiyatlandırma seviyesi vardır. Bunlar aylık veya yıllık olarak ödenebilir (bu, abonelere aylık faturalandırma seçeneğine kıyasla küçük bir indirim sağlar). İşte bu maliyetler nasıl değişiyor:

11858 teknik destek

Aylık 1,99 ABD doları: 100 GB
Aylık 2,99 ABD doları: 200 GB
Aylık 9,99 ABD doları: 2 TB
Aylık 99,99 ABD doları: 10 TB
Aylık 199,99 ABD doları: 20 TB
Aylık 299,99 ABD doları: 30 TB

Google One‘a kaydolmak, genişletilmiş depolama planınıza beş adede kadar aile üyesi ekleme seçeneği sunmaktadır. Aile planından yararlanmayı tercih edenler, bir aile ödemesi oluşturabilir veya ayrı ödemeler ayarlayabilirler. Bu, grup hesabı üzerinden yapılan tüm ödemelerden tek bir kişinin sorumlu olacağı anlamına gelir; ayrıca satın alma onayları ayarlayabilir ve satın alma işlemi yapıldığında bildirim alabilirler.

Mevcut bir aile grubunun parçası olmak için , “aile yöneticisinin” size metin veya e-posta yoluyla bir katılma daveti göndermesi gerekir. Buna hak kazanmak için, bir Google hesabına sahip olmanız, aile yöneticisiyle aynı ülkede yaşamanız ve son 12 ay içinde aile değiştirmemiş olmanız veya başka bir Google aile grubunun üyesi olmamanız gerekir.

Google One’a nasıl kaydolunur?
Google One’ kaydolmak isterseniz one.google.com adresine giriş yapabilirsiniz veya Google One uygulamasını indirebilirsiniz. (Android 5.0 ve sonraki sürümlere sahip olanlar tarafından kullanılabilir).

-Google One üyesi olmak için kişisel Google hesabınızla oturum açmış olmanız gerekir. Henüz bir hesabınız yoksa bir hesap oluşturmanız gerekir.

-Tarayıcıda one.google.com adresine gidin.
-En üstte, Yükselt‘i tıklayalım.
-Yeni depolama alanı sınırınızı seçelim.
-Yeni plan fiyatlandırmasını ve ödeme tarihini inceleyip Devam‘ı tıklayalım.
Google One planınızı onaylamak için ödeme yönteminizi seçip Abone ol‘u tıklayın.
Google One‘ı kullanmak istediğinizde bilgisayarınızda one.google.com adresine giriş yapmanız yeterli olacaktır. İsterseniz cihazlarınız için Google One uygulamasını da indirebilirsiniz.

 

 

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1615 Oylamalar · 1615 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikGoogle My Business Kullanmanın Avantajları Nelerdir?
Sonraki İçerikYandex Site Arama

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.