Ana Sayfa Sosyal Medya Google My Business Nedir?

Google My Business Nedir?

0

Google bireysel kullanıcılarına sunduğu bir çok ürün ve hizmetinin yanı sıra işletmeler için de en uygun ürün ve hizmetleri geliştirmekte. Google’ın işletmeler için ücretsiz olarak kulanım imkanı sağlayan ve diğer Google hizmetleriyle senkronize olarak çalışan Google My Business (Google Benim İşletmem) servisine ve bu servisin işletmelere ne gibi avantajlar sağladığına birlikte bakalım.

Google My Business, Google tarafından işletmelere sunulmuş, insanların işletmeleri kolaylıkla bulabilmeleri, işletmenin çalışma saatleri, adresi ve işletmeyi ziyaret eden kullanıcıların yorumları gibi detayları görüntüleme olanağı sunan bir Google hizmetidir. Haritalar ve arama sonuçları gibi diğer servislerle bütünleşmiş olarak çalışan Google My Business, kullanıcılar ve işletme tarafından eklenen işletmeye ait bilgilerin listelenebilmesini ve raporlanmasını sağlar.

Bu işlemlerin Google tarafından gerçekleştirilebilmesi ve kullanıcıların işletmeniz hakkındaki detaylı bilgilere erişebilmesi için ilk olarak işletme kaydı oluşturulması gerekmektedir. Kayıt işlemi yapıldıktan sonra oluşturulan işletme profiline kaydedeceğiniz adres, çalışma saati bilgileri, sayesinde kullanıcılar yol tarifi alabilir, ziyaretçilerinizin yorumları sayesinde hakkınızdaki görüş ve düşünceleri inceleyebilir. İşletmelerin Google My Business kullanımıyla elde edecekleri bir çok fayda bulunmaktadır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

İşletme hakkında detaylı bilgi almak isteyen ve Google’da işletme araması gerçekleştiren kullanıcılar, işletmenin sağladığı hizmet ve ürünler hakkında satın almadan önce birçok bilgi edinebilir, işletme ile iletişime geçerek ürün ve hizmetlerinden yaralanabilirler.
İşletme kaydı oluşturan firmalar diğer işletmelere göre daha profesyonel ve güvenilir bir algı oluşturmaktadır. Bu etkenleri göz önünde bulunduran kullanıcılar tarafından tercih edilme oranları daha yüksektir.

İşletmenin adres bilgileri, yol tarifi, telefon, e-posta, web adresi, yol tarifi gibi bilgileri Google Haritalar ve Google Aramalar’ da yer aldığı için potansiyel müşterilerin işletmeye ulaşmalarını kolaylaştırmaktadır.
Müşterilerinizden ve ziyaretçilerden gelen geri bildirimleri kolaylıkla takip edebilirsiniz. Bu bildirimleri hizmet kalitesini artırmak, olumsuz bir durum mevcut ise olumlu deneyime dönüştürmek için adımlar atabilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

İşletmeler çalışma alanları ve ürünlerle ilgili fotoğraflar yükleyerek ziyaretçilerine daha detaylı bilgiler aktarabilmektedirler. Fotoğraf yükleyen işletmeler Google Haritalar’ da %42 daha fazla yol tarifi almaktadır. Bu sayede işletmenize daha fazla ziyaretçi çekme olanağı sağlayabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA