Ana Sayfa Haberler Google Mesajlarına Gelecek Özellikler

Google Mesajlarına Gelecek Özellikler

175
0

Bazı iMessage özellikleri için destek ve daha iyi gelen kutusu yönetimi var. Ayrıca yakında Google Mesajlarına gelecek özellikler yenilikler arasında.

Android’deki mesajlaşma deneyimi her zaman iPhone’larınkinden daha düşük olmuştur. Daha da kötüsü, iMessage yalnızca Apple’ın kendi platformunda mevcut olduğundan, iPhone kullanıcılarıyla sohbet etmek her zaman bir zorluktur. Google, Android için Mesajlar uygulamasına birkaç yeni özellik sunarak bu sorunlu noktalardan bazılarını ele almak istiyor. Aşağıda, konuşmalarınızı daha da iyi hale getirmek için Android için Google Mesajlar’a gelen tüm yeni özelliklere bir göz atın.

Google Mesajlarına Gelecek Özellikler

1. Emoji Olarak iPhone Kullanıcı Tepkileri

download

Google Mesajları, grup sohbetleri ve sohbetleri için RCS’ye güvenir; bu standart, Apple’ın çeşitli faydalarına rağmen benimsemeyi reddettiği bir standarttır. Bu, iki platform arasında resim, mesaj tepkileri vb. paylaşımını zorlaştırır; örneğin, iPhone kullanıcılarından gelen mesaj tepkileri Android’de düzgün şekilde görünmez.

11858 teknik destek

Google, iMessage kullanıcılarının tepkilerini Android’de emoji olarak otomatik olarak görüntüleyen Mesajlar güncellemesiyle bu sorunu çözüyor. Özellik, ilk olarak İngilizce olarak sunulacak ve boru hattında daha fazla dil desteği olacak.

2. Google Fotoğrafları Kullanarak Videoları Paylaşın

Videoları iPhone arkadaşlarınızla paylaşmak, RCS desteğinin olmaması nedeniyle bir sorundur; MMS olarak gönderilirler ve bu da kalitelerini önemli ölçüde düşürür. Bu sorunu çözmek için Mesajlar artık yüksek kaliteli videoları bir Google Fotoğraflar bağlantısı olarak paylaşmanıza izin verecek. Seçici doğrudan uygulamaya yerleştirilmiştir ve tüm süreci sorunsuz ve hızlı hale getirir.

Google, The Keyword blogunda yaptığı duyuruda bir kez daha “Apple’ı mobil sektörün geri kalanına katılmaya ve hangi cihazı seçerseniz seçin mesajlaşmayı daha iyi ve daha güvenli hale getirebilmemiz için RCS’yi benimsemeye” teşvik ediyor.

3. Dağınıklığı Otomatik Olarak Yönetin

Google Mesajları, düzenli tutmak için sohbetleri Kişisel ve İş kategorilerine göre otomatik olarak sıralayacaktır. Bu, aceleyle aradığınız doğru mesajı veya konuşmayı hızla bulmanıza yardımcı olacaktır.

Ek olarak, dağınıklığı azaltmak için Tek Kullanımlık Şifre (OTP) mesajlarını 24 saat sonra otomatik olarak siler. Ama bu özellik şimdiye kadar yalnızca Hindistan’daki Android kullanıcıları tarafından kullanılabiliyordu.

4. Doğum Günü Hatırlatıcıları

Google Mesajlar, arkadaşlarınıza ve ailenize doğum günlerini kutlamayı kolaylaştırıyor ve onların özel günlerini unutmamanızı sağlıyor. Ayrıca doğum günlerini kişi defterinize kaydettiyseniz, uygulamayı açtığınızda Mesajlar size onlara bir mesaj göndermenizi hatırlatır.

Daha İyi Bir Mesajlaşma Deneyimi için Google Mesajlarına Gelecek Özellikler

Google, iyi bir mesajlaşma deneyimi sunmak için Apple’ı iMessage için RCS’yi zorlayamaz. Bununla birlikte, Mesajlar uygulamasındaki bu iyileştirmelerle Google, kullanıcıların daha iyi bir sohbet deneyimi yaşamalarını sağlamak için bazı dezavantajları düzeltmeye çalışıyor.