Ana Sayfa Sosyal Medya Google Fotoğraflar Ücretsiz ve Sınırsız Depolama Hizmetini Sona Erdiriyor

Google Fotoğraflar Ücretsiz ve Sınırsız Depolama Hizmetini Sona Erdiriyor

0

Google Fotoğrafalar, ücretsiz sınırsız depolama alanı hizmetini artık sonlandırıyor. Şirket, bu hizmeti 1 Haziran 2021’den itibaren sonlandıracağını açıkladı.

Bu tarihten sonra, yüklenen tüm fotoğraflar 15 GB’lık ücretsiz veri limitini dahil edilecektir. Bunun yanında önümüzdeki yıl içerisinde 1 Haziran’dan önce yüklenen tüm fotoğraflar yine de ücretsiz sınırsız depolama seçeneği kapsamında mevcut olarak saklanabilecek.

1 milyarın üzerinde kullanıcısı olan Google Fotoğraflar, farklı platformlardaki kullanıcılar için yüksek kaliteli fotoğraflar) için ücretsiz ve sınırsız depolama alanı sunuyor. Dolayısıyla, bu kalite ayarıyla eşitleme seçeneğini açarak fotoğraflarınızın herhangi bir depolama endişesi olmadan buluta yüklenmesine izin vermek çok kolaydı. Yıllardır Android ve iOS cihaz kullanıcıları fotoğrafları yedeklemek adına bu hizmeti kullanıyor.

Google, Fotoğraflar’ ın 3,5 trilyonun üzerinde fotoğraf ve videoya ev sahipliği yaptığını söylüyor. Bununla birlikte kullanıcıların her hafta yaklaşık olarak 28 milyar yükleme gerçekleştirdiğini de belirtiyor. Medya yüklemeleri 15 GB ücretsiz veri sınırınıza dahil olurken, kullanıcıların birçoğunun bu sınıra 10 yıl boyunca ulaşmayacağına da yer verdi.

Google Fotoğraflar içerisindeki sıkıştırılmış resimler yaklaşık 1Mb ile4 MB arası yer kaplar. Böylece GB başına 400’den fazla fotoğrafı kolayca depolayabilirsiniz. Dolayısıyla, Gmail ve Drive depolama alanıyla, birçok fotoğraf için bol miktarda alanınız oluyor.

Önümüzdeki haziran ayından itibaren fotoğraf yüklemeniz depolama limitinize dahil edileceğinden dolayı saklamak isteyeceğiniz fotoğrafları düzenli olarak kontrol etmek faydalı olacaktır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek

Google Fotoğraflar, 2021’de Depolama Yönetimi İçin Daha İyi Bir Araç Geliştiriyor
Tüm medya ortamlarınız için daha fazla depolama alanına ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız ödeme yapmanız gerçeği size belirecektir. Birden fazla cihaz kullanıyorsanız, Google One aboneliği üzerinden ekstra depolama alanı fiyatı ödeyerek Google Fotoğraflar’ı kullanmak daha mantıklı olabilir. 2 TB’a kadar alanlar için plan aboneliği gerçekleştirebilirsiniz.

Sadece fotoğrafları saklamak için Flickr kullanmak da güzel bir fikir olabilir. Resimler için 200MB dosya limiti ve videolar için 1GB limiti ile 1.000 medya öğesini barındırmanıza olanak sağlayabiliyor. Doğrudan akıllı telefonunuzun kamerasından çektiğiniz şeyleri yedekliyorsanız, bu oldukça kullanışlı olacaktır.

Eğer Apple ekosisteminin bir üyesi iseniz, varsayılan 5 GB alanınız bittikten sonra ek iCloud depolama alanı satın almanız gerekiyor.

Google Fotoğraflar sınırsız depolama hizmeti tüm dünyada sevilen bir servistir. Ancak ücretsiz şeylerin sonsuza kadar sürmeyeceğini bir kez daha anlamış olduk. Ayrıca bu karar, diğer bulut depolama sağlayıcılarının bazı harika fırsatlar sunması ve Google’dan bazı müşterileri çekebilme fırsatına sahip olduğu anlamına da gelebilir.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA