Ana Sayfa Destek Google Chrome’da Kayıtlı Şifreleri Görme (Resimli Anlatım)

Google Chrome’da Kayıtlı Şifreleri Görme (Resimli Anlatım)

0
11858 teknik destek
11858 teknik destek

Merhaba arkadaşlar!

Bu yazımızda, günümüzde çok sık karşılaştığımız bir sorunla ilgili basit ve etkili bir çözümü konu alacağız.

İnternet erişiminde sıklıkla kullandığımızı Google Chrome tarayıcısı ile sosyal medya, online oyun, online alışveriş gibi üyelik gerektiren birçok siteye kullanıcı adı ve şifre kullanarak giriş yapıyoruz. Bu hesaplarımıza Google Chrome’da ilk kez giriş yaptığımızda, bir şifre kaydetme bildirimi ile karşılaşırız. Bu bildirimi onayladığımızda, hesabımızı daha sonra ziyaret etmek istediğimiz zaman, şifre tarayıcıda kayıtlı olduğu için tekrar kullanıcı adı veya şifre girişi yapmamıza gerek kalmadan giriş hesabımıza erişim sağlıyoruz. Dolayısıyla, doğal olarak bu duruma alıştığımız için şifremizi unutabiliyoruz. Bu gibi durumlarda şifre, nokta işaretleri şeklinde görüldüğü için, şifre sıfırlama adımlarıyla şifre yenilemek durumunda kalıyoruz. Bu şifre sıfırlama işlemlerinin yerine, artık Google Chrome belirteceğimiz menüden, tarayıcınızda kayıtlı olan ne kadar şifreniz varsa basit bir işlem ile bütün şifrelerinizi görüntüleyebileceksiniz. Resimlerde belirtmiş olduğum adımları uygulamanız durumunda, sonuca hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Öncelikle tarayıcının sağ üst köşesinde bulunan alt alta 3 nokta simgesine tıklıyoruz.

Google Chrome'da Kayıtlı Şifreleri Görme (Resimli Anlatım)

  • Açılan menü listesinde ‘Ayarlar’ menüsüne tıklıyoruz.

  • Açılan sayfada ‘Gelişmiş’ menüsüne tıklayıp alt menüleri açıyoruz.

  • Açılan alt menülerde ‘Şifreler ve formlar’ başlığı altındaki ‘Şifreleri yönet’ menüsüne tıklıyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Açılan sayfada, hangi web sitesindeki hesabınızın şifresini öğrenmek/görmek istiyorsanız, o site isminin karşısındkai göz simgesine tıklamamız durumunda, o hesabınıza ait şifreyi görüntüleyebilirsiniz.

  • Eğer bir parola isterse, bilgisayarı açarken girdiğiniz kullanıcı oturum açma şifresini yazarak görüntüleyebiliriz .Google Chrome'da Kayıtlı Şifreleri Görme (Resimli Anlatım)

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA