Ana Sayfa Haberler GOOGLE CHROME İNGİLİZCE-TÜRKÇE ÇEVİRİ İÇİN EKLENTİ YÜKLEME

GOOGLE CHROME İNGİLİZCE-TÜRKÇE ÇEVİRİ İÇİN EKLENTİ YÜKLEME

0

Günümüzde kullanmakta olduğumuz bir çok tarayıcı bulunmakta. En çok tercih edilenlerden biri olan Google Chrome tarayıcısında önümüze çıkan İngilizce kelimeleri ya da yaptığımız araştırmalarda anlayamadığımız İngilizce terimleri anında üstüne çift tıklayarak anlamını bulmak artık daha kolay. Google Chrome için İngilizce çeviri yapan eklenti sayesinde anında anlamını bilmediğimiz kelimelerin Türkçe anlamlarını öğrenebiliriz. Şimdi bilgisayarımızda bulunan Google Chrome tarayıcısının eklentisini nasıl yükleyeceğimize gelelim. Öncelikle yapmamız gereken Google‘a girip Google Chrome Dil Eklentisi  yazmak.

1111

Karşımıza çıkan arama sonucunda ikinci linkte bulunan Google Çeviri-Chrome Web Mağazası linkine tıklıyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

2222

Bizi buradan Google Web Mağazasına yönlendiriyor; buradan sağ üst köşede bulunan Chrome Ekle butonuna tıkladıktan sonra uzantıyı eklemek için onay penceresi geliyor.

3333

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Google çeviri eklesin mi onay penceresinde Uzantı ekle butonuna tıkladıktan sonra Google chrome dil çeviri eklentisini yüklemiş oluyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

4444

Üst kısımda kısımdaki resimde görüldüğü gibi İngilizce olan kelimenin üzerine çift tıklayarak, Türkçe‘deki karşılığını görebiliyoruz. tabi sadece İngilizce dili için geçerli değil; isterseniz de İngilizce yazan yere tıklayarak dünya dillerinden hangisini/hangisine çevirmesini istiyorsanız onun için kullanabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA