Ana Sayfa Sosyal Medya Google Benim İşletmem’e , Mekan Yöneticisi Olarak Kaydolma İşlemi Nasıl Yapılır ?

Google Benim İşletmem’e , Mekan Yöneticisi Olarak Kaydolma İşlemi Nasıl Yapılır ?

0

Merhaba TeknoDestek Takipçileri dijital pazarlama makalelerimize hız kesmeden devam ediyoruz , Bu makalemizde sizlere Google işletme hesabı kullanıcılarının işletme hesaplarına nasıl mekan yöneticisi olarak kaydolacağı konusunda bilgiler paylaşacağız .

Google’da işletme hesabı bulunan işletme sahiplerinin , Google sistemine mekan yöneticisi olarak kaydolma bağlantısının detaylarını Google aramalarında ve Google haritalarda daha önceden hak talebinde bulunmuş zincirleşmiş işletme konumlarının ilgili işletme profillerinde bulabilirsiniz.

google-my-business.jpg (790×398)

Google Benim İşletmem‘e henüz yeni kaydolan kullanıcılar ve daha önceden hak talebinde bulunulmuş zincir işletme girişlerine erişmeye çalışan mevcut kullanıcılar, mekan yöneticisi olarak doğrulanabilir ve bu işlem sanıldığından ziyade oldukça basittir.

Franchise işletme sahipleri (Starbucks,Getir,McDonalds,Migros) gibi ve mağaza yöneticileri, kaydolma bağlantısı üzerinden konumların profillerini yönetebilir ve değişiklikler yapabilirler. Google, profil bilgilerinin , işletme kişisel verilerin doğruluğundan emin olmak için mekan yöneticilerini doğrular. İşletme sahipleri, Google Benim İşletmem hesabı üzerinden kullanıcı erişimini yönetmeye devam edebilirler.

Bu işlemi yapmak isteyen Mekan Yöneticileri yönettikleri doğrulanmış işletme profillerinin ya da yöneticisi olmak istedikleri profiller için hak talebinde bulunabilirler.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

google-my-business-840x400.jpg (840×400)

11858 teknik destek
11858 teknik destek

İşlemin Detaylı Anlatımı Şu Şekilde ;

 

 İşletme Profili üzerinden mekan yöneticisi olma işlemi ;

 1. Buraya tıklayarak işletme profili bilgilerinizi girerek ilgili sisteme giriş yapalım . İşletme Profilinde Bu işletmeyi yönet‘i tıklayın.
  Önemli Not: Bu işlem, yalnızca önceden hak talebinde bulunulmuş zincirleşmiş işletme profillerinde gösterilir. Hak talebi iptal edilmiş profillerde gözükmez.
 2. Bu konumun size ait olduğunu doğrulamak için kullanmak istediğiniz yöntemi seçin:
  • Telefon numarasıyla doğrulama: Ara veya Kısa mesaj gönder‘i tıklayın.
  • E-postayla doğrulama: E-posta gönder‘i tıklayın.
  • Otomatik doğrulama: Bu özellikten yararlanabiliyorsanız doğrulamayı otomatik yapın.
 3. Doğrulama işlemini tamamladığınızda konumu yönetebileceğinizi onaylayan bir banner görürsünüz , ve işlem tamamlanmıştır .

  Bu işlemlerden sonra rahatlıkla Google İşletme Profilinizi yönetebilir ve işletme hesabınızla alakalı herhangi bir düzenleme yapabilirsiniz . Google Benim İşletmem ile alakalı sorularınız için bize 11858 müşteri hizmetlerinden ulaşabilirsiniz.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA