Ana Sayfa Sosyal Medya Google Benim İşletmem’de İşletme Profili Nasıl Düzenlenir

Google Benim İşletmem’de İşletme Profili Nasıl Düzenlenir

0

Google İşletme Profilinizi düzenleyerek Google’daki iş bilgilerinizi doğru ve güncel olmasını sağlayabilirsiniz. Potansiyel müşterilerin işletme hakkında daha fazla bilgi sahibi olmasına yardımcı olmak ve işletmenizi bulabilmeleri için  adresinizi, çalışma saatlerinizi, iletişim bilgilerinizi, fotoğraflarınızı ve diğer bilgileri istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Google Benim işletmem hesabınızı doğrulamadan önce de bilgilerinizi değiştirebilirsiniz. Fakat işlemler ad, kategori, adres, çalışma saatleri, telefon numarası ve web sitesi gibi bilgilerle sınırlı olacaktır. Onaylandıktan sonra bu değişiklikler, işletmenin Google Arama ve Haritalar’ da doğrulanmasından önce yayınlanabilir. Bazı durumlarda işletme sahiplerinin, bilgilerini düzenlemeden önce işletmelerini doğrulaması da gerekebilmektedir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Şimdi birlikte Google Benim İşletmem’ de işletme profili nasıl düzenleyebileceğinizi görelim.

  • İlk önce bilgisayarınızda Google Benim İşletmem’ de oturum açıyoruz.
  • Eğer birden fazla konumunuz varsa, güncellemek istediğiniz konumu seçelim.
  • Gelen ekranda sol kısımdaki menüde Bilgi’yi tıklayalım.
  • İstediğiniz adres çalışma saati vb. gibi düzenlemeleri yapalım. Düzenlediğiniz her özellikten sonra Uygula’yı tıklamanız yeterlidir.
  • Düzenlemelerinizi gönderdikten sonra, düzenlediğiniz bilgilerin yan kısmında “İnceleniyor” durumu görünecektir.

Herhangi bir bilgiyi kaldırmak istiyorsanız, kaldırmak istediğiniz bölümün yanındaki Kaldır  simgesini tıklayabilirsiniz.

Bilgilerin kaldırılması 60 gün sürebilmektedir. Ayrıca, kaldırılan bilgiler Google yedekleme sistemlerimizde daha uzun süre kalabilmektedir. Herkese açık olan veya diğer kaynakların sağladığı bilgiler kaldırılmamaktadır. Bunların yanı sıra
Web’de işletmenizin yanında görünen içerik özetlerini veya anahtar kelimeleri düzenleme imkanı bulunmamaktadır.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA