Ana Sayfa Sosyal Medya Google Benim İşletmem Konum Grubu Sahiplerinin Yönetici Ekleme ve Kaldırma İşlemleri Nasıl...

Google Benim İşletmem Konum Grubu Sahiplerinin Yönetici Ekleme ve Kaldırma İşlemleri Nasıl Yapılır ?

0

Merhaba değerli takipçilerimiz bugün sizler için dijital pazarlamanın en önemli unsurlarından biri olan sosyal medya makalelerimize hız kesmeden devam ediyoruz , bir önce ki makalemizde Google Benim İşletmem üzerinden Mekan Yöneticisi olarak kaydolma işlemleri hakkında bilgiler vermiştik , bu makalemizde ise işletme profiliniz için yönetici ekleme ve kaldırma işlemleri hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

‘İşletme Hesapları’ çeşitli konumlar içeren bir grubun yönetimini birden çok kullanıcıyla paylaşmanıza olanak tanır. Konum grubunu/işletme hesabını oluşturduktan sonra diğer hesaplardan işletme hesabına konum aktarımı yapabilirsiniz detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu konumlara, işletme hesabının sahipleri veya yöneticileri olarak eklediğiniz diğer kullanıcılarla paylaşabilir , yönetici ekleme ve çıkarma işlemi yapabilirsiniz.

a) İşletme Sahibi veya Yöneticisi Ekleme

Bir konum grubuna/işletme hesabına sahip veya yönetici eklemek için:

11858 teknik destek
11858 teknik destek
 1. Google Benim İşletmem‘de oturum açın.
 2. Yönetmek istediğiniz işletme hesabı menüsünde bulunan dişli simgesini veya üç nokta menüsünü tıklayın, ardından Kullanıcıları yönet‘i tıklayın.
 3. Bu menüde davet göndermek istediğiniz kullanıcının e-posta adresini eklemeniz gerekiyor. O kişileri konum işletme hesabının sahibi veya yöneticisi olmaya davet edebilirsiniz.

  a) Yalnızca işletme hesabının sahibi daha fazla işletme sahibi ve yönetici ekleyebilir. Bir işletme hesabını yönetici olarak eklemek mümkün değildir. Genelde bu işlem için şahıslar ve gerçek kişiler uygundur.

  11858 teknik destek
  11858 teknik destek

  b) Makalemizin ilk kısmı yönetici ekleme işlemiyle ilgilidir , 2. kısmında yönetici kaldırma işlemi hakkında bilgiler yer almaktadır , bu işlemler oldukça basit ve birbirine çok benzer işlemlerdir.

  google-my-business-840x400.jpg (840×400)

  b) Sahip veya Yönetici Kaldırma

  Bir konum grubunun/işletme hesabının yöneticisi olarak bir kişiyi, hatta kendinizi kaldırmak için:

  1. Google Benim İşletmem oturumu açın.
  2. Yönetmek istediğiniz işletme hesabı menüsünde bulunan dişli simgesini veya üç nokta menüsünü tıklayın, ardından Kullanıcıları yönet‘i tıklayın.
  3. Kaldırmak istediğiniz ‘Yönetici’ vasıflı kullanıcının satırındaki X işaretini tıklayın.
  4. Açılan pencerede Kaldır‘ı tıklayın.

  Bir işletme sahibi veya yönetici ilgili profilden kaldırıldıktan sonra, artık işletme bilgilerini düzenleyemez , profille alakalı hiçbir tasarrufta bulunamaz veya işletme hesabındaki konumlar için herhangi bir yönetim işlemi gerçekleştiremez. O nedenle bu işlemi üstün bir farkındalıkla yapmanızı tavsiye ederiz , eğer çok işletmeli bir firmaya sahipseniz bu işlemde oluşacak yanlışlık karmaşık durumlara sebebiyet verebilir.

  b) İşletme hesabınızla alakalı yapacağınız bu değişikliklere ilişkin makalemizin sonuna geldik daha fazla teknoloji haberleri ve makaleleri için bizi takipte kalmaya devam edin.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA