Ana Sayfa Sosyal Medya Google Benim İşletmem Anahtar Kelimeler ve Etiketler

Google Benim İşletmem Anahtar Kelimeler ve Etiketler

0

Etiketler

Google My Business Hesabınızın performansını direkt etkileyecek bir şey olmasa da, etiketler birçok işletme sahibi için yararlı bir özelliktir.

Basit bir şekilde Google My Business hesabınızda düzenlemelere ve işyerinize özel kelimelere işyerinizin mevcudiyetini, faaliyetini ve konumunu gibi özelliklerini öne çıkarabilecek kelimeler ekleyerek etiket oluşturabilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse oto kiralama işi yapan bir firma için ‘merkez rent a car’ havaalanı rent a car’ gibi etikler oluşturabilirsiniz.

Her adrese maksimum 50 karakter ve maksimum 10 etiket yazabilirsiniz.  

Google My Business Hesabınızı Optimize Etme

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Google My Business hesabınızı mümkün olduğunca özellik ekleyip tamamladıktan sonra, optimize etmek ve daha da iyileştirmek için daha ileri gidebilirsiniz.

Aşağıda, en çok tavsiye edilen bilgiler de dahil olmak üzere, görünürlüğünüzü daha ileriye taşımayı sağlayabilecek bazı Google My Business optimizasyon temelleri bulabilirsiniz.

Ancak hızlı bir çözüm gerekirse, hesabınız hakkında olabildiğince fazla bilgi girdiğinizden emin olun. Kesinlikle mecbur olmadıkça boş bir alan bırakmayınız.

Google My Business Açıklamaya Anahtar Kelime Ekleme

Anahtar kelime çalışması yapılırken, genellikle meta anahtar kelime ile doldurma veya bir sayfanın bilgilerinin kopyasından olabildiğince çok sayıda tekrarlamayı kullanma düşünülmektedir.

Google My Business hesabınızda açıklamanızı yazarken, seçeceğiniz anahtar kelimelerin yerel sıralamanızı direkt olarak etkilediğini söylemeyiz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Google Yayınlarını Optimize Etme

Google yayınlarını tercih etmek, Google My Business hesabınızı iyileştirmenin ve içerikleri doğrudan sayfanızda paylaşmanın harika bir yoludur. Ayrıca içeriklerinizi öne çıkarma konusunda yegâne seçenektir

Google My Business kontrol panelinden ‘yayınlar’ seçeneğine tıklayarak doğrudan içerik oluşturmaya geçebilirsiniz.

 

Yayınlanabilecek İçerik Türleri

Olanaklarınız sınırsız; hedef kitlenize mantıklı gelen ve yardımcı olan içerikleri üretebilirsiniz. Bazı harika fikirler:

  • Etkinlikler
  • Sezonluk indirimler, kampanyalar
  • Yeni ürünler
  • Şube açılışları
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA