Ana Sayfa Rehber Google Adwords Nedir?

Google Adwords Nedir?

0
Google Adwords Nedir?

Google Adwords ile Google‘a kolayca ve hızlıca reklam verebilirsiniz. İnternet sitelerinin artması ve internette ticaret ortamların gelişmesi ile birlikte reklam olanakları da artıyor.

İnternette geçirilen zaman daha fazla olduğu için Google Adwords ile verilen reklamların, televizyonda çıkan reklamlardan daha etkili olduğu görülüyor.

Bildiğimiz gibi milyonlarca insan internet kullanıyor. Farklı arama motorları kullanarak, aramak istedikleri anahtar kelimeleri girerek hedeflerine kolayca ulaşabiliyorlar. Yalnız en çok tercih edilen, dünyaca tanınan Google arama motorudur. Ayrıca Google arama motoru sayesinde aramakta olduğunuz ürünlere de rahatlıkla ulaşılabilmektedir. Bu kapsamda reklamlar ön plana çıkmaktadır. Peki, bu reklamlar nasıl oluşturulur? Google Adwords ile kendi reklamlarınızı oluşturabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan bir Google hesabı oluşturmaktır. Bu hesap ile Google Adwords sayfasında oturum açarak hedeflemiş olduğunuz anahtar kelimeleri kullanarak kendi kampanyanızı başlatabilirsiniz.

adwords1

Reklamınızı verirken anahtar kelimeler çok önemlidir. Reklamı görüntüleyecek olan kişiler, anahtar kelimeleri Google arama motoruna yazar. Arama motorundan girilen kelimeler, sizin verdiğiniz reklam kampanyasında oluşturmuş olduğunuz anahtar kelimeleri ön plana çıkarır. Örnek vermek gerekirse, kullanıcılar Google arama motoruna “Temizlik Malzemeleri” yazarak arama yapabilirler. Bu kelime, vermiş olduğunuz anahtar kelimeler arasında bulunuyor ise bütçe durumuna göre daha ön sıralarda çıkar. Reklam verirken, anahtar kelimelere dikkat etmeniz gerektiğini ve her ihtimali gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. Anahtar kelime analizi için yine Google Adwords tarafından sunulmakta olan anahtar kelime planlayıcı aracını kullanabilirsiniz.

adwords2

Bu araç ile hedeflemiş olduğunuz kelime, ürününüz veya hizmetiniz sekmesine girilir ve fikir al butonu ile anahtar kelime alaka düzeyine göre, size analiz edilir. Rekabet durumuna ve bütçenize göre çıkacak sonuçlardan ihtiyacınız olan kelimeleri plana ekleyebilir, kampanyanızı oluşturabilirsiniz. Bu işlemi yaparken Google Adwords anahtar kelime planlayıcı, hedefleme sol menüsünden hedeflenecek olan bölgeyi ve arama motorunu tercih etmenizi öneririz.

Bu yazımızda sizlere nasıl Google Adwords reklamı oluşturup, hedeflediğiniz kitleye ulaşacağınızı anlattık. Aklınızı bulandırmamak amacı ile kısa ve öz bir açıklama gayreti içerisine girdik. Sorularınızı ve önerilerinizi bizlere yorum olarak iletebilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.