Ana Sayfa Destek Gmail Hesabını Android Cihazdan Kaldırma

Gmail Hesabını Android Cihazdan Kaldırma

0

Bir Gmail hesabını Android cihazınızdan kaldırmanın tek yolu, ilişkili Google hesabını kaldırmaktır. Gmail’in yeni e-postaları senkronize etmesini durdurabilirsiniz, ancak belirli bir Google hesabından telefonunuzdan veya tabletinizden kurtulmak istiyorsanız, nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Google hesabınızı kaldırmak, Google Haritalar, Google Play Store ve diğer uygulamalar gibi hizmetlerin kullanılamayacağı anlamına gelir. Android cihazınıza başka bir Google hesabı eklemenizi veya bu uygulamalara kesintisiz erişim sağlamak için önceden oturum açmış ikinci bir Google hesabınızın olmasını gerektirir.

Belirtildiği gibi, bunun yerine Gmail senkronizasyonunu kapatabilirsiniz. Bu, Gmail’in cihazınızdaki gelen kutunuzu güncellemesini durduracak ve hesabınızı başka bir yerde kullanmanıza izin verecektir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Gmail hesabınızı kaldırmaya karar verdiyseniz, gerektiğinde hesabınızdan uzaktan çıkış yapabilmenize rağmen, cihazınızı kullanışlı hale getirmeniz gerekir.

Gmail Senkronizasyonunu Kapatma

Başlamadan önce, sahip olduğunuz Android sürümüne bağlı olarak cihazınızın Ayarlar menüsüne erişme adımlarının biraz farklı olabileceğini belirtmek önemlidir. Aşağıdaki adımlar Android 9 Pie’dan itibaren çalışmalıdır.

Uygulama çekmecesindeki uygulamayı tıklayarak veya bildirim gölgesini aşağı kaydırarak ve dişli çark simgesine dokunarak cihazınızın “Ayarlar” menüsüne gidin.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Cihaz ayarlarınızda, cihazınızda adının ne olduğuna bağlı olarak “Hesaplar” veya “Hesaplar ve Yedekleme” öğelerini bulup basın.

Not: Bazı cihazlarda, çeşitli hesaplarınızı bulmak ve yönetmek için ek bir “Hesaplar” menüsüne dokunmanız gerekir.

Google hesabınızı bulun ve bireysel hesap ayarlarınıza erişmek için ona dokunun. “Hesabı Senkronize Et” veya “Hesap Senkronizasyonu” nu tıklayın.

Gmail senkronizasyonu ayarını bulun ve kapatmak için seçim düğmesine dokunun.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA