Ana Sayfa Destek Gmail E-posta Geri Al Özelliği ile Nasıl Mail Gönderilir?

Gmail E-posta Geri Al Özelliği ile Nasıl Mail Gönderilir?

0

Çoğumuz eposta göndermek için mail adresimize giriş yapıp acele etmeninde verdiği heyecanla yanlış kişilere mail atma durumuyla yüzleşmişizdir.

Neyse ki, Gmail bu mesajları, zarar vermeden geri almak için bir yol sunuyor. Gmail Laboratuarlarından çıkan en popüler araçlardan biri olan “Undo Send (Geri Al)”, özelliği kullanıcılarla buluştu. Böylelikle hepimizin korktuğu yanlış kişiye e posta atma durumu ortadan kalktı.

Bakalım bu özellik nasıl kullanılıyormuş…

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  1. “Geri Al” özelliğini yalnızca Gmail’in masaüstü sürümünden etkinleştirip, devre dışı bırakabileceğinizi belirtelim. Tarayıcınızda hesabınıza giriş yapın.
  2. Gelen kutunuzun üzerindeki menü çubuğunda, çark simgesine tıklayın. Açılan menüden Ayarlar’ı seçin.

3.“Genel” sekmesi seçiliyken, Göndermeyi Geri Al seçeneğini görene kadar yarıya kadar kaydırın. Özelliği etkinleştirmek için yanındaki kutunun işaretlendiğinden emin olun.

  1. Gönderilmiş bir e-posta mesajını hatırlayabileceğiniz 5, 10, 20 veya 30 saniyelik bir süre belirleyebilirsiniz. Gönder seçeneğinin yanındaki açılır menüden bu seçeneklerden birini seçin.
  2. Ayarlar sayfasının en altına gidin ve Değişiklikleri Kaydet düğmesini tıklayın. Bu adımı unutursanız değişiklikleriniz geçerli olmaz.

Şimdi bir e-posta gönderdiğinizde, Gmail arama çubuğunun altında görünen “Mesajınız gönderildi” bildirimi yanında bir “Geri Al” bağlantısı belirecektir. Mesajı geri almak için belirlediğiniz süre içerisinde tıklayın. Bir “gönderim tamamlandı” bildirimi alacaksınız ve mesaj, herhangi bir değişiklik yapmanız için orijinal oluşturma penceresinde yeniden açılacak.

Geri Al Gönder özelliğini etkinleştirdikten sonra, iOS Gmail uygulamasında da kullanabilirsiniz. Android Gmail uygulamasında mevcut değildir, ancak benzer bir güvenliği sağlamak için uygulamanın ayarlarında “Göndermeden önce onayla” seçeneğini etkinleştirebilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA