Ana Sayfa İnceleme Fiyat/Performans Bombası Xioami Redmi Note3 Ürün İncelemesi

Fiyat/Performans Bombası Xioami Redmi Note3 Ürün İncelemesi

0

Ürettiği yüksek spefikasyonlu ancak düşük fiyatlı ürünleriyle akıllı telefon pazarını global piyasalarda ciddi şekilde sallayan Xioami den bir fiyat/performans bombası ürün daha geçtiğimiz günlerde tanıtıldı. Türkiyede resmi bir şirketi olmasada ithalatçı firmalar aracılığıyla temin edilebilen telefonu sizler için inceledik.

note3-1

Ürünün kasası yekpare alüminyumdan oluşuyor. Bu sayede telefonun çok hızlı soğuduğunu ve kullanım sırasında eli terletmediğini söyleyebiliriz. Ön yüzü tek parça camdan oluşan telefonun arka kapağı sökülemiyor ve pili çıkarılamıyor. Ürünün teknik özelliklerine değinmek gerekirse;

11858 teknik destek
11858 teknik destek

1920×1080 çöüzünürlüğe sahip 5.5 inç IPS LCD ekrana sahip olan telefonda  işlemci olarak Snap Dragon 650 yonga seti bulunuyor. Bu yonga seti iki adet dört çekirdekli işlemciden oluşuyor. 64 bit mimarisine sahip dört çekirdekli 1.2 Ghz işlemciye yine 64 bit mimarisine sahip dört çekirdekli 1.8 Ghz işlemci eşlik ediyor. Ayrıca bu işlemcileri Adreno 510 grafik işlemcisi destekliyor. Oldukça etkileyici bir işlemci yonga setine sahip telefon için oldukça yüksek işlem hızına sahip diyebiliriz. Öyle ki telefonun arka yüzündeki parmak okuyucu sensöre parmağınızı tuttuğunuzda ekran kilidinin açılması yalnızca 0,3 saniye sürüyor.

note3-2

Depolama birimi olarak telefonun iki farklı modeli bulunuyor. Ürünün 16 GB lık versiyonunda 2GB Ram bulunurken, 32 GB lık dahili depolamaya sahip olan modelinde 3 GB Ram bulunuyor. Ürünün işletim sistemi ise Android Lollipop 5.0.2.

Redmi Note 3 ün ön kamerası 5 MP. Ayrıca ön kamerayı açtığınızda kameradaki özel sensörler yüz hatlarınıza göre yaşınızı hesaplıyor. Ürünün ön kamerasının selfie severler için oldukça iyi bir çözünürlüğe sahip olduğunu söyleyebiliriz. Telefonun arka kamerası ise 16 MP.  Arka kamera 30 fps de Full HD video kaydı yapabiliyor. Aynı zamanda arka kamera olumsuz aydınlatma koşullarına karşı bir adet led flaş ile desteklenmiş. Arka kameranın hemen altında ise parmak izi okuyucu sensör bulunuyor. Telefonun ekran kilidini dilerseniz burdaki sensörü kullanarak da açabiliyorsunuz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

note3-3

11858 teknik destek
11858 teknik destek

note3-5 note3-6 note3-7   note3-4

Son olarak telefonun batarya kapasitesine değinmek gerekirse Redmi Note 3 de 4050 Mah pil bulunuyor. Bu da bu özelliklere ve bu ekran boyutuna sahip bir telefon için oldukça ideal gözüküyor. Ayrıca 4.5G teknolojisini destekleyen telefon aynı zamanda LTE hızında internet görüşmelerini yapabilecek kapasiteye de sahip. Xioami nin yeni ürünü Redmi Note 3 fiyat/performans karşılaştırmasında oldukça avantajlı gözüküyor. Ülkemizde resmi bir şirketi olmamasına rağmen bazı ithalatçı firmalar tarafından 1000 tl altı fiyatlara satılıyor . Xioami Redmi Note 3 çok yüksek satış adetlerine ulaşamasa da bu sene ülkemizdeki marka bilinirliğini biraz daha artıracak gibi görünüyor. 

Hazırlayan: Uğurcan ÜN

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA