Ana Sayfa İnternet FireWire Nedir; Ne İşe Yarar?

FireWire Nedir; Ne İşe Yarar?

0
Paylaş

Siz değerli okuyucularımıza bu makalemizde FireWire‘ın ne olduğu ve ne işe yaradığı ile ilgili bilgi aktarmaya çalışacağız.

FireWire‘ın bir diğer adı ise IEEE1394’tür. Ve bu çözüm Apple tarafından üretilmiştir. Ve bu bağlantı, özelikle dijital fotoğraf makinalarında kullanılır; video ve resim gibi yüksek boyutlu dosyaların bilgisayara daha hızlı aktarımını sağlar. Ve bu hız 400Mbps ve 800Mbps’ye kadar çıkmaktadır.

Ve tabi bu bağlantının hızı avantaj sağlarken, kablonun 5 metre oluşu dezavantaj sağlar sizlere.

FireWire IEEE-1394 kablosu, 6 telden oluşmaktadır. Ve en önemli özellik olarak da kabloların 2‘si güç sağlarken, 2‘si data yani veri iletimi için kullanılmaktadır. Diğer 2‘si ise senkronizasyon amaçlıdır. Bağlantının görüntü özelliği ne kadar yüksek olursa olsun, resimleri ve videoları doğrudan, net bir sekilde ekrana yansıtabilir.

Yani FireWire IEEE-1394 sayesinde resimleriniz veya videolarınız ne kadar yüksek boyutlu olursa olsun, bozulmadan, net bir şekilde resimlerinizi görebilir, vidolarınızı izleyebilirsiniz.

Ve eğer ki laptop kulanıyorsanız bağlantıyı yukarıda görüldüğü gibi sağlayabilirsiniz. FireWire IEEE-1394 kablosunu laptop bilgisayarınızdaki FireWire bağlantı portuna ekrandaki resme göre bağlayıp, kulanım sağlayabilarsınız.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin