Ana Sayfa Sosyal Medya Facebook’tan Video İndirmek İçin Pratik Yöntemler Nelerdir?

Facebook’tan Video İndirmek İçin Pratik Yöntemler Nelerdir?

0

Video günümüzün en popüler iletişim araçlarından biri. Pek çok kişi artık yazmak ya da okumak yerine video ile öğrenmeyi tercih ediyorlar. Sosyal medyada da paylaşımlarımızın çoğunu videolar aracılığı ile yapıyoruz. Ancak kullandığımız sosyal medya platformlarındaki videoları cihazlarımıza nasıl indirebileceğimiz konusunda bazen sorunlar yaşıyabiliyoruz. Facebook’ta beğendiğiniz videoları masaüstüne kaydedip indirebilmeniz mümkündür. iOS, Android ya da kullandığınız masaüstü cihazlarınıza Facebook video indirme için pratik çözümlerimizi aşağıda belirttik.

 

Facebook’ta gezinirken beğendiğiniz videoyu indirmek isteyebilirsiniz. Bunun için kullanabileceğiniz facebook video indirici uygulamalar mevcuttur. Bu uygulamalardan bazıları çevrimdışı da kullanılabilmektedir. Ayrıca uygulama indirmek istemeyenler için bazı web siteleri de bulunmaktadır. Böylelikle sözkonusu videoları istediğiniz kalite ve biçimlerde cihazına indirebiliyorsunuz. Bilgisayarlarınıza, telefon ya da tabletlerinize kaydedebilirsiniz indirdiğiniz videoyu daha sonra da rahatlıkla izleyebilirsiniz.

 

 

MyMedia uygulaması, iPhone cihazlar için geliştirilmiş ve Facebook’tan video indirmenizi sağlayan bir uygulama. Bu uygulamayı kullanarak video indirmek için yapmanız gerekenler App Store’dan MyMedia uygulamasını cihazınıza indirin. Facebook uygulamasını açın. Facebook’ta indirmek istediğiniz videoyu oynattıktan sonra paylaşma butonuna tıklayarak bağlantı linkini kopyalayın. Mymedia uygulamasına dönün. Uygulamadan save.from.net sitesine yazın. Kopyaladığınız URL adresini bu kısma yapıştırın. İndirmek istediğiniz kaliteye tıklayarak indirmiş oluyorsunuz. İstediğiniz cihazlarda ister çevrimiçi ister çevrimdışı izleyebilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

 

Downvids sitesi, iOS ve Android işletim sistemli cihazlarda geçerli bir web sağlayıcısı. Facebook video indirme işlemini Downvids kullanarak gerçekleştirmek için yapmanız gerekenler ise; Facebook’ta indirmek istediğiniz videonun URL adresini kopyalayın. Varsayılan tarayıcınızdan siteye giriniz. İstediğiniz video biçimini ve kaliteyi seçiniz. İndir butonuna basınız. Altında yeni bir kutu açılacaktır. İndir butonuna iki kere bastıktan sonra işleminiz başlayacaktır. İsterseniz Android cihazınızda da bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Mobil ve masaüstü cihazınızdan Facebook tan video indirme işlemi yapmak için Mbasic Facebook web sitesini kullanabilirsiniz. Bunun içinde şu adımları izleyebilirsiniz; Kullandığınız tarayıcıya Mbasic.facebook.com yazınız. İndirmek istediğiniz videoyu uzantıya yazınız. Videoyu oynattığınızda tarayıcınızda kendi sekmesinde açıldığını göreceksiniz. Açılan videoyu sağ tıklayın. Facebok’tan videoyu indirerek cihazınıza kaydetmek için; “Videoyu Farklı Kaydet” seçeneğini seçiniz. Böylece işleminiz tamamlanmış olacaktır.

 

 

Not: Facebook gibi platformların kendilerinin piyasaya sürmediği bu tür 3.parti denilen yani farklı firmalar tarafından geliştirilen uygulamalar güvenlik açısından sorunlar yaratabilir. Bu nedenle indireceğiniz uygulama hakkındaki yorumları ve güvenlik koşullarını incelemeniz sizin için fayda sağlayacaktır.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA