Ana Sayfa Sosyal Medya Facebook’ta Video Paylaşmak için En İyi ve En Uygun Zaman Nedir?

Facebook’ta Video Paylaşmak için En İyi ve En Uygun Zaman Nedir?

0

Facebook, mesajınızı (hedef kitlenize) iletmek için en değerli ve etkili kanallardan biri haline geldi; ancak videonuzu Facebook‘ta yayınlamak için en iyi zamanı seçip seçmediğinize bağlı olarak gönderinizin (paylaşımınızın) başarısı değişebilir.

Facebook’ta bir video yayınlama (paylaşma) söz konusu olduğunda, sosyal medya içerik stratejiniz için mümkün olan en yüksek katılımı gerçekleştirmek için en iyi paylaşım zamanlarını bilmek ve anlamak kadar, içeriğinize ne ekleyeceğinizi bilmek de aynı derecede önemlidir.

Facebook Video Yayınlama İstatistikleri

Kullanıcıların, ne zaman paylaşıldığına (yayınlandığına) bağlı olarak, Facebook video içeriğine nasıl tepki verdiğini anlamak çok önemlidir:

  • Genel olarak, hafta sonu (Perşembe’den Pazar’a kadar) yapılan Facebook video paylaşımları (gönderileri), Cumartesi ve Pazar günleri %32‘lik bir artış göstererek daha fazla katılım sağlıyor.
  • Genel olarak, Facebook‘taki içeriğin (paylaşımların) sabahın erken saatlerinde veya öğleden sonra erken saatlerde daha yüksek bir ortalama tıklama oranı alması muhtemeldir.
  • İnsanlar Cuma günleri daha şen ve mutlu olma eğilimindedir ve bu da biraz daha yüksek katılım (etkileşim) sağlar.

Facebook’ta Video Yayınlamak (Paylaşmak) için En İyi ve En Uygun Zaman Nedir?

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Facebook’ta paylaşılan videoların kendine has özellikleri vardır; bu nedenle aşağıdaki zamanlama stratejilerini de göz önünde bulundurmalısınız:

  • Facebook videosunu ne zaman yayınlamanız gerektiğine gelince, içerik yayınlamak için en iyi ve uygun zaman, çoğu (çalışan) insanın mola (çalışma arası) verdiği ve cihazlarıyla etkileşime girme olasılığının yüksek olduğu 12:00 ile 13:00 arasıdır.
  • İkinci en iyi zaman, sabahın erken saatleri olan 09:00 ile 11:00 arası.
  • Ne zaman paylaşım yaparsanız yapın, öğle yemeğinden hemen sonra (14:00 ile 15:00 arasında) ve akşamları geç saatlerde (22:00‘den sonra) video yayınlamaktan kaçınmalısınız; çünkü o saatlerde genellikle daha az çevrimiçi kullanıcı vardır.

Pazar Günü Facebook’ta Paylaşım Yapmak için En İyi ve En Uygun Zaman Nedir?

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Birçok sosyal medya pazarlama stratejileri bloğuna göre, Pazar günü 12:00 – 13:00 arası, maksimum katılım (etkileşim) sağlamak amacıyla Facebook‘ta paylaşım yapmak için en iyi zaman (aralığı) gibi görünüyor.

Bazı bloglar ise Pazar günü saat 14:00’te yapılan video paylaşımlarının yüksek katılım (etkileşim) aldığını belirtiyor. Ancak, açık ve net olan bir şey var ki, Pazar sabahları uyumak içindir ve Pazar gününün ilerleyen saatlerinde insanlar genellikle dışardadır ve Facebook‘la daha az ilgi gösterirler.

En önemli nokta, kullanıcılarınızın çevrimiçi (online) olarak en çok zaman geçirdikleri belirli saatleri belirlemek ve tespit etmektir.

Facebook istatistiklerini kullanarak elde edeceğiniz büyük veri setlerini baz alıp en iyi video paylaşım zamanlarını tespit etmek ve o saatlerde ya da zaman aralığında videonuzu yayınlamak, daha yüksek katılım (etkileşim) oranlarına erişmenizi sağlayabilir.

Mesajınızın yüksek sesle ve net bir şekilde iletilmesini sağlamak için, kullanıcılarınızın yalnızca çevrimiçi (online) değil, aynı zamanda söylediklerinize (mesajınıza) daha açık olduğu zamanları da belirlemeye çalışın.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA