Ana Sayfa Rehber Facebook’da Kısa Mesajlar Nasıl Etkinleştirilir? (Resimli Anlatım)

Facebook’da Kısa Mesajlar Nasıl Etkinleştirilir? (Resimli Anlatım)

0

Değerli okuyucularımız, bu makalemizde sizlere, Facebook’ta kısa mesajların nereden ve nasıl etkinleştirileceği ile ilgili bilgi ve işlemleri yazılı ve görsel olarak paylaşacağız.

Günlük yaşantımızın vazgeçilmezlerinden biri haline gelen ve tartışmasız dünyanın en popüler ağı olan, çıkardığı her yeni uygulamasıyla kullanıcı sayısını daha da arttıran Facebook‘un, çıkamış olduğu bir yeni uygulaması da bildirimleri kısa mesaj olarak alabilme uygulamasıdır.

Ancak bu uygulamanın nasıl kullanılacağını, nereden ve nasıl ayarlanacağını birçok Facebook kullanıcısı bilmemektedir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Sıkı bir Facebook takipcisi iseniz bu uygulama ile Facebook üzerinden gelecek olan her bildirimi hemen ögrenebileceksiniz.

Bu ayarla beraber size gelecek olan bildirimleri görebilmek için Facebook‘a girip sürekli bakmanıza gerek kalmamakla beraber, gelen her yeni bildirimin kısa mesajla size gönderilmesinin de bir o kadar kullanıma elverişli bir uygulama olduğunu da göstermektedir. Ayarları yapmak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

  • İlk olarak Facebook hesabımıza giriş yapıyoruz.
  • Sonrasında, ekranın sağ üst tarafında yer alan ok simgesine tıklayıp, açılan menü listesi içerisinde Ayarlar menüsüne tıklıyoruz.

  • Açılan ekranın sol tarafında yer alan menüler içerisinde Bildirimler” menüsüne tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Sonrasında karşımıza “Bildirim Ayarları” başlığı altında bir sayfa gelecektir. Bu ekranın en alt kısmında bulunan, Kısa mesaj” alt başlığı altındaki “Bu bildirimleri almak için kısa mesajları etkinleştir. açıklaması içerisinde bulunan “kısa mesajları etkinleştir.” linkine tıklıyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Son adımımızda ise karşımıza Mobil Ayarları” başlığı altında bir sayfa gelecektir. Burada bulunan numara size ait değil ise Bir başka cep telefonu numarası ekle” linkine tıklayıp yeni numaranızı ekleyebilirsiniz.
  • Numaranız ekli ise, var olan numaranıza için Kısa Mesajları Etkinleştir” butonuna tıkladıktan sonra kayıtlı olan telefonunuza bir kod gelecektir. Gelen kodu, Onay kodunu zaten aldın mı?” etiketi altında yer alan kutucuğa girip, Onayla” butonuna tıklamanız durumunda artık bildirim mesajlarınızı kısa mesaj olarak alabileceksiniz.

İyi gezintiler dileriz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA