Ana Sayfa Rehber Facebook’a Twitter Hesabını Bağlama (Resimli Anlatım)

Facebook’a Twitter Hesabını Bağlama (Resimli Anlatım)

0

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımızla Facebook’a, Twitter Hesabını Bağlama” işlemlerinin nasıl yapılacağını paylaşacağız.

Günlük yaşantımızın vazgeçilmezlerinden biri haline gelen Facebook, son zamanlarda çıkardığı uygulamalarla kullanıcı memnuniyeti çıtasını sürekli yükseltmektedir. Son yeniliklerinden biri de, yeni neslin en çok kullandığı sosyal medya ağı haline gelen Twitter hesabını, Facebook‘a  hesabına bağlayabilme özelliği oldu.

Artık Facebook’a, Twitter hesabını bağlayarak, Twitter üzerinden yapmış olduğunuz paylaşımları ve Twitter hesabınızı görünür hale getirerek, arkadaşlarınızın Twitter hesabınıza tek bir tıklama ile ulaşabilmelerini sağlayabiliyorsunuz.

Ancak gelen bu uygulamanın/özelliğin nasıl kullanılacağının, Facebook‘a Twitter hesabının nasıl bağlanacağının bilinmemesi, oldukça can sıkıcı bir hal almaktadır.

Bu işlemin nasıl yapılabileceğini görsel ve yazılı olacak şekilde sizlerl paylaşacağız. İşlemler için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

  • İlk olarak Facebook hesabımıza giriş yapıyoruz.
  • Açılan sayfanın sağ üst tarafında yer alan ok simgesine tıklayıp, açılan menü listesinden Ayarlar” menüsüne tıklıyoruz.

  • Daha sonrasında, gelen ekranın sol tarafında yer alan menüler içerisinde, Herkese Açık Gönderiler” menüsüne tıklıyoruz.

  • Açılan sayfada Twitter” ve “Twitter hesabını bağla” etiketlerinin sağ tarafında bulunan Düzenle” butonuna tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.

 

  • İşlemin devamın karşımıza gelen Twitter hesabın var mı? Facebook ve Twitter takipçilerine aynı anda ulaşmak için Twitter hesabını bağla” açıklamasının altındaki Profili Twitter’a Bağla” butonuna tıklıyoruz.

  • Karşımıza gelen, Facebook, hesabını kullanmak üzere yetkilendirilsin mi?” başlığı altındaki Uygulamaya izin ver” butonuna tıklıyoruz.

  • Yaptığımız işlemler sonrasında karşımıza Facebook Profilin Twitter’a bağlandı” başlığı altında bir bilgilendirme sayfası gelecektir. Bu ekranın alt kısmında, hesabımızdaki bütün uygulamaların da bağlantısının kurulabilmesi için, ekranın en alt kısmında bulunan Değişiklikleri Kaydet” butonun tıklıyoruz.

“Facebook’a, Twitter Hesabını Bağlama” işlemini başarılı bir şekilde tamamladınız. Artık arkadaşlarınız, Facebook üzerinden de tek bir tıklama ile Twitter adresinize ulaşım sağlayabilecek ve sizi takip edebilecekler.

İyi gezintiler ve Tweet‘li günler dileriz.

Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.