Ana Sayfa Haberler Facebook Mobil Uygulaması için 360° Fotoğraf Özelliği Geliyor!

Facebook Mobil Uygulaması için 360° Fotoğraf Özelliği Geliyor!

0

Kullanıcı sayısı ve bünyesine kattığı WhatsApp, Instagram gibi mesajlaşma ve sosyal paylaşım ağları ile, sosyal medya platformlarının lideri konumunda olan Facebook’ta yeniliklerin ardı arkası kesilmiyor. iOS ve Android mobil cihazlardaki uygulama için getireceği yeniliklerle, mobil cihaz kullanıcılarını sevindirecek sürprizler hazırlıyor. Gelen yeni özellikle ile birlikte etrafınızdaki olayları daha rahat bir şekilde görüntüleyebileceksiniz.
iOS ve Android mobil uygulamaları için gelen bu özellik ile birlikte Facebook’ta yeni bir dönem başlamış durumda. Bu zamana dek yaklaşık olarak 80 milyondan fazla 360° fotoğraf yüklentisini elinde bulunduran sosyal medya devi, getirdiği özellikle birlikte fotoğrafların kendi uygulaması üzerinden yüklenebilmesini sağlayacak.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Facebook Mobil Uygulaması için 360° Fotoğraf Özelliği Geliyor!
360° fotoğraf özelliğinin Facebook platformuna gelmesiyle birlikte iOS ve Android kullanıcıları artık 360° çektikleri görüntüleri, saniyesinde Zaman Tüneli, Albümler ve Gruplar üzerinden paylaşabilecekler. Bu özellik Facebook platformuna gelmeden önce mobil kullanıcıları çektikleri fotoğrafları, Facebook uygulamasından çıkış yaptıktan sonra kamera açması ve görüntüleri panorama modu üzerinden çekip o şekilde işlem sağlaması gerekiyordu. Bu işlemler sonrasında çekmiş olduğumuz fotoğrafın yüklenmesi için Facebook uygulamasını açıp, yüklemeyi yaparak işlemlerimizi tamamlıyorduk. Getirilen bu yenil özellik sayesinde artık 360° fotoğrafları, görüntüleri saniyesinde yükleyebileceksiniz.
Güncellemeyi yaptıktan sonra Facebook uygulamasına giriş yapıp, ‘Haber Kaynağı’ bölümünün üst tarafında bulunan ‘360° Fotoğraf’ seçeneğinin üzerine gelip tıklamanız durumunda, karşınıza ‘mavi tuş’ ikonu gelecektir. Bu alana tıkladığınız andan itibaren, etrafınızdaki panoramik görüntüyü çektikten sonra ‘Paylaş’ ikonuna tıklamanız durumunda, görüntü saniyesinde hesabınızdan paylaşılacaktır. Çektiğimiz bu görüntüleri kapak fotoğrafı olarak ya da yakınlaştırma sağlayıp, sevdiğiniz arkadaşlarınızı etiketlemeniz de mümkün olacak. Bu yeniliğin sunduğu özellikleri gözönüne aldığımızda, Facebook mobil kullanıcılarının bu yenilikten bir hayli memnun olacağını söyleyebiliriz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA