Ana Sayfa Sosyal Medya Facebook Messenger İçin Yeni Güvenlik Güncellemesi

Facebook Messenger İçin Yeni Güvenlik Güncellemesi

0

Facebook Messenger uygulaması, güvenlik alanında yeni yeteneklere kavuşmaya hazırlanıyor. Bildiğiniz üzere bu konuda çalışmalarını sürdüren şirket, gizliliğe oldukça önem verdiğini söyleyebiliriz. Daha önceden yazılı mesajlara uçtan uca şifreleme özelliği getiren Facebook, aynı şeyi sesli ve görüntülü aramalar için de gerçekleştirecek.

Konuyla alakalı bir açıklama yazısı paylaşan firma, yeni güvenlik önlemlerini tanıttı. Bu yeni eklemeler ile günlük 150 milyon görüntülü aramanın yaşandığı Messenger artık daha güvenli olacağı belirtiliyor. Hem görüntülü hem de sesli aramalar için şifreleme imkanı sağlayan Facebook Messenger, bu özelliği herkes için otomatik yapmıyor. Güvenlik önlemini almak isteyen kullanıcılar, ayarlar üzerinden bu metodu aktif hale getirebilecekler. Bununla birlikte kullanıcıların sohbet etmek istediği kişilerin de bu özelliği açmaları gerekmektedir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Ayrıca önlemleri sıklaştırmak isteyen Facebook, kaybolan mesajların kontrolünü de geliştirmeyi amaçlıyor. Kullanıcıların yazdıklarını belli bir süre zarfında sohbette tutan bu özellik, artık daha da detaylandırılacak. Uygulamayı deneyimleyen kişiler, mesajlarını 5 saniye ile 24 saat arası görüntülenebilir hale getirebilecekler. Bu sürenin bitimi ile birlikte yazılı metinler sohbetten tamamen kaldırılacak. Bilgisayar korsanları ve suçlulardan kullanıcılarını uzak tutmak isteyen Facebook, bu sayede daha güveli bir ortam yaratma için bir adım daha atmış olacak.

Gelecek planlarından da bahseden şirket, önlemleri yaymaya devam edecek. Facebook’un bu konuda bir sonraki hedefi ise grup sohbetleri. Şirket, uçtan uca şifreleme yöntemini bu kategoriye de eklemeyi planlıyor. Facebook Messenger ayrıca, teslimat kontrolleri adını verdiği yeni bir özelliği de yakında duyurmayı düşünüyor. Bu ekleme ile kullanıcıların gelen mesajları, istekleri ve listeleri daha gelişmiş ayarlar ile kontrol etmesi amaçlanıyor .İstenmeyen etkileşimi azaltacak olan Facebook Messenger, grup sohbetleri için gelecek özellikleri, sınırlı ülkelerin dahil olduğu program ile test edecek. Sürecin tamamlanması ile yeni eklentiler güncelleme olarak tüm kullanıcılara yayınlanacak.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA