Ana Sayfa Sosyal Medya Facebook Kişi Aramalarında Beni Kimler Bulabilir ve Kimler Ekleyebilir

Facebook Kişi Aramalarında Beni Kimler Bulabilir ve Kimler Ekleyebilir

1

Facebook profilinizde tanımadığınız kişilerden gelen arkadaşlık istekleriyle karşılaşmak istemiyorsasınız bir kaç gizlilik ayarlarını yapılandırmanız gerekiyor. Bu ayarlardan sizleri facebookta kimler aratabilir,sizlere kimlere arkadaşlık istekleri gönderebilir bunları dizayn edebiliyorsunuz.

Bunları yapmak için öncelikle facebook profilimize giriş yapıp “Ayarlar”a tıklıyoruz.

face1

Daha sonra açılan “Ayarlar” bölümünde “Gizlilik” bölümüne tıklıyoruz.

“Aramalarda beni kimler bulabilir” bölümünde sizleri bulmasını istediğiniz kişi grubunu seçebiliyorsunuz. Örneğin mevcut arkadaş listemiz dışında kalan kimsenin bizi bulmamasını istiyorsak “Arkadaşlar” ı, arkadaşlarımızın listesinde bulunanların bizi bulmasını ancak arkadaşlarımızın listesinde de olmayan kişilerin yani tamamen yabancı kişilerin bizi bulmamasını istiyorsak da “Arkadaşlarımın arkadaşlarını” seçiyoruz

face2

Kimlerin bize arkadaşlık isteği gönderip kimlerin gönderemeyeceğini seçmek istersek de bu bölümün hemen bir üstünde bulunan “Benimle kimler iletişim kurabilir” bölümün hedef kitleyi seçiyoruz.

face3
Burda da yine herkesin bize arkadaşlık isteği gönderebileceğini seçebileceğimiz gibi sadece arkadaşımızın arkadaşı olan kişilerin bizi ekleyebileceğini seçebiliyoruz.

Bu iki bölüm arasındaki en büyük fark, “Aramalarda beni kimler bulabilir” bölümünde sadece arkadaşları seçebiliyor olmamız. Bu bölümde sadece arkadaşları seçtiğimizde tanımadığımız kişiler ve arkadaşlarımızın listesinde bulunan kişiler bizi arattıklarında bulamayacaklardır.

Hazırlayan: Uğurcan ÜN

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

1 Yorum

  1. Facebookta çevrimdışı olsam bile dakika dakika hareketlerim görülüyor. Özellikle web kullanımında böyle olması çok gereksiz. Bunun bir çözümü varmı acaba..

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.