Facebook hesabım kilitlendi ve işlem sağlayamıyorum şikayetlerinde uygulanacak adımları bu konuda bulacaksınız.

Facebook Hesabım Kilitlendi Nasıl Düzeltebilirim?

Ne yazık ki, birçok hesapta bu tür sorunlar yaşanıyor. Bir gün Facebook’unuz her şeyiyle yolundayken, ertesi gün işler ters gidebiliyor. Bu çok sinir bozucu. Facebook kullanıcıları gerçekten zarar görüyor. Çünkü, Facebook’ta olan bazı kullanıcılar akrabalarıyla yurtdışında iletişim halinde veya bir işletme sahibi olabilirler ve benzeri durumlar söz konusu olabilir.

Bu sinir bozucu sorunu çözmek için bazı çözümleri size göstereceğim ve aynı zamanda bu sorunu nasıl önleyeceğinizi de göstereceğim. Dolayısıyla daha fazla zaman kaybetmeden hemen başlayalım. Facebook hesabım kilitlendi bu sorun neden meydana geldi bunlara çözüm arayacağız.

Facebook Geçici Olarak Kilitlendi

Facebook hesabım kilitlendi bunun üstesinden nasıl gelebilirim? İnternet tarayıcınıza gidin ve “Facebook’ta oturum açma sorunu bildir” yazın, ardından ilk bağlantıya tıklayın. Yeni bir pencere açılacak. “İletişim e-postası” çubuğuna Facebook hesabınıza kaydolduğunuz e-posta adresini girin. “Sorun açıklaması” bölümünde sorununuzu yazın.

Örneğin, kısaca sorunlarınızı belirtin (Facebook hesabımdan çıkış yaptım.) Sorununuzu daha detaylı da açıklayabilirsiniz ancak çok uzun olmamalıdır. Aynı pencerede, “Ekran görüntüsü” bölümünde, sorununuzla ilgili bazı ekran görüntüleri seçebilir ve “gönder” düğmesine basabilirsiniz.

Facebook Hesabım Kilitlendi Nasıl Düzeltebilirim

Tarayıcınızda “Facebook Hesabı Engellendi/Oturum Açma Sorunu” yazın ve ilk bağlantıya tıklayın. Bir sonraki adımda adınızı yazın. Aynı pencerede, “Konu” bölümünde sorununuzu yazın. “Size ulaşmamız için e-posta adresiniz” bölümüne Facebook ekibinin sizinle iletişim kurmasını istediğiniz e-posta adresini yazın. “Hesap e-posta adresi” bölümüne Facebook hesabınıza kaydolduğunuz e-posta adresini yazın.

“E-posta adresi” kısmında “Hesap ID’si” yazın, eğer biliyorsanız. Bilmiyorsanız bu bölümü atlayabilirsiniz, gerçekten önemli değil. Hesap ID’si’nin altında “Dosyaları seç”e tıklayabilirsiniz. Buradan, sorununuzla ilgili en fazla 5 ekran görüntüsü yükleyebilirsiniz. Bu, Facebook’un hesabınızla ilgili ne olduğunu bilmesine yardımcı olur. “Açıklamalar?” kısmına inin.

Burada sorununuzu biraz daha açıklayabilir ve Facebook ekibine neyle uğraştığınızı bildirebilirsiniz. Örneğin, “(Merhaba, hesabım son zamanlarda nedeni belirsiz bir şekilde kilitlendi veya devre dışı bırakıldı ve artık giriş yapamıyorum. Hesabımı kontrol edip sorunu düzeltebilirseniz çok memnun olurum.)” şeklinde yazabilirsiniz. Son olarak, “Gönder”e basın.

Facebook Hesabıma Giriş Yapamıyorum

Facebook Hesabıma Giriş Yapamıyorum

Öncelikle, Facebook’un tanıdığı bir cihaz kullandığınızdan emin olun. Yani daha önce hesabınıza giriş yaptığınız bir şey kullanın.

Basitçe tarayıcınıza “Facebook.com” yazın ve enter tuşuna basın.

Ardından, “Parolanızı mı unuttunuz?” seçeneğine tıklayın.

Sonra, Facebook hesabınızla ilişkilendirilmiş olan telefon numaranızı veya e-posta adresinizi yazmanız gerekiyor.

Ardından arama yapmak için dokunun. Daha sonra, Facebook parolanızı sıfırlamak isteyip istemediğinizi soracak, devam etmek için devam düğmesine basın.

Bundan sonra Facebook, size 8 karakter uzunluğunda bir kod gönderecek. Önceki bölümde seçtiğiniz seçeneğe bağlı olarak Facebook, kodu telefonunuza veya e-postanıza gönderecektir. Kodu yazın ve devam etmek için devam düğmesine basın, ardından yeni bir şifre seçin. Bunları yaptıktan sonra hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Bu çözüm ayrıca şifrenizi unuttuğunuzda ve yeni bir tane oluşturmak istediğinizde de işe yarar. Bu adımları daha önce hesabınıza giriş yapmadığınız farklı bir cihazla takip ederseniz, Facebook size kod göndermeyecektir.

Facebook Hesabınız Neden Kilitlendi?

Hesabınızın neden kilitlendiği birkaç sebep olabilir. Genellikle, sıra dışı etkinlikler olduğunda veya belki de birisi hesabınızı hacklemeye çalışıyorsa, Facebook sizi dışarıda bırakır. Ayrıca, birisinin Facebook hesabınızın kilitlendiği durumlarda da böyle bir şey olabilir.

Birçok Facebook hesabının hacklendiği raporları bulunmaktadır. Bu durumda hesabınıza geri dönmeniz biraz zaman alabilir. Bazı durumlarda, hesabınıza geri dönmek bile mümkün olmayabilir. Bu, sizi hackleyen kişinin bilgilerinizi zaten değiştirmiş olmasından kaynaklanabilir.

Facebook Hesabınız Neden Kilitlendi

Hesabınızla ilgili herhangi bir sorun olmadan önce, iki faktörlü kimlik doğrulama ayarlamak daha iyidir. İki faktörlü kimlik doğrulamayı ayarladıktan sonra, hırsızlar Facebook şifrenizi bulsalar bile sizi hackleyemezler. Bunun nedeni, telefonunuza da ihtiyaç duymalarıdır. Facebook hesabım kilitlendi nasıl geri alabilirim?

Facebook Hesabınızın Kilitlenmesinin Diğer Nedenleri

Facebook kurallarını ihlal etmiş olabilirsiniz. Facebook hesabınız birisi tarafından bildirilmiş olabilir. Sizi sahte bir hesap olarak bildirmiş olabilirler. Ya da saldırgan içerik yayınlamış olabilirsiniz ve bunu birisi bildirmiş olabilir.

Farklı cihazlar kullanarak hesabınıza giriş yapmanız, Facebook’un hesabınızın hacklenmiş olduğunu düşünmesine neden olabilir. Facebook kurallarına aykırı bir şey yapmış olabilirsiniz. Bu, yasa dışı içerik yayınlamaktan diğer kullanıcılara tacizde bulunmaya kadar her şey olabilir.

Doğal olmayan aktivitelerde bulunmuş olabilirsiniz. Örneğin, birçok kullanıcıya arkadaşlık isteği göndermiş veya birçok gruba katılmış olabilirsiniz. Ayrıca, aynı anda birçok hesaba mesaj göndermiş olabilirsiniz. Bu tür aktiviteler, Facebook tarafından spam olarak kabul edilir.