Ana Sayfa Rehber Facebook Hesabı Olmayan Kişilerle Facebook Fotoları Nasıl Paylaşılır?(Resimli Anlatım)

Facebook Hesabı Olmayan Kişilerle Facebook Fotoları Nasıl Paylaşılır?(Resimli Anlatım)

1
Paylaş

Bilindiği gibi, Facebook üzerinden arkadaşlarınız ile fotoğraflarınızı paylaşabilmeniz için, karşı tarafın da Facebook üyeliği olması gerekmektedir. Örneğin sizin Facebook‘ta bir fotoğrafınız var ve arkadaşınız ile paylaşmak istiyorsunuz. Sayfanız üzerinden fotoğrafın linkini kopyalayıp gönderdiğinizde karşı taraf o linke tıkladığı zaman, eğer Facebook üyeliği yok ise fotoğrafı göremiyor. Karşısına, “giriş yap” ya da “üye ol” uyarısı geliyor. Görebilmesi için biraz farklı bir yöntem kullanması gerekiyor. Birkaç basit adımla, Facebook hesabı olmayan kişilerle fotolarınızı paylaşabilirsiniz.

“2017 yılına girdiğimiz şu günlerde Facebook hesabı olmayan kaldı mı? diye düşünebiliriz. Demek ki hala var ki Facebook yetkilileri bu durumu da düşünmüşler.

Aşağıdaki adımları takip ederek nasıl yapıldığına hemen bakalım:

  • Facebook hesabı olmayan arkadaşınız ile paylaşmak istediğiniz fotoğrafın altında bulunan Seçenekler” menüsüne tıkladığınızda, Bağlantıyı Al” seçeneğini gördük, tıklayalım.

  • Karşımıza çıkan penceredeki bağlantıyı CTRL+C tuş kombinasyonu ile kopyalayalım. Karşı tarafa, Skype, WhatsApp, E-mail ve benzeri iletişim araçları ile gönderebiliriz. Örneğin Skype ile göndereceksek, karşı tarafın Skype penceresine CTRL+V ile yapıştırabiliriz.

  • Bağlantı linkini kopyaladıktan sonra Tamam‘a tıklayabiliriz.
  • Karşı taraf, gönderdiğiniz bağlantı linkini tıkladığında, aşağıdaki gibi görecek.
  • Görüldüğü gibi Facebook üyeliği yok ama fotoğrafı görebiliyor.

Bu yöntem ile siz de Facebook hesabı olmayan arkadaşlarınız ile, Facebook hesabınızdaki fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz.

Bu yazımızda tek fotoğraf üzerinden paylaşımı inceledik. Bir sonraki yazımızda ise fotoğraf albümü paylaşmayı sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

1 Yorum

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin