Ana Sayfa Destek Facebook, Fake (Sahte) Hesaplara Göz Açtırmıyor!

Facebook, Fake (Sahte) Hesaplara Göz Açtırmıyor!

0
Facebook, Fake (Sahte) Hesaplara Göz Açtırmıyor!

Facebook, geçtiğimiz günlerde propaganda amaçlı açılan ve faaliyet gösteren toplamda 653 sahte hesabı kapattığını dile getirdi. Sosyal medyada, İran ve Rusya politikaları doğrultusunda kamoyu oluşturmak amaçlı propaganda yaptıkları tespit edilen bu hesapların bloke edilerek tamamen silindiğini açıkladı.

Facebook, Fake (Sahte) Hesaplara Göz Açtırmıyor!

Başta ABD, Latin Amerika, Ortadoğu ve İngiltere olmak üzere birçok ülke aleyhine uluslararası hukuka aykırı yayınlar yapan 653 hesabı tamamen kapatan Facebook, iyice globalleşen kullanımına paralel olarak artık sahte hesap ve uluslararası hukuka aykırı yayınlar konusunda daha titiz. Kişisel verilerin paylaşımı ve sonrasında borsada büyük değer kaybının ardından Facebook, artık kişisel kullanıcı ve küresel toplumlar bazında güvenlik politikalarını uygulama ve uluslararası hukukun gerekliliklerini yerine getirme bağlamında daha hassas ve titiz hareket ediyor.

Kullanıcılarına sınırları olmayan global bir (sanal) dünya sunan Facebook’un, bu misyonunu kullanıcı güvenliği ve fake (sahte) hesaplar konularındaki tavizsiz uygulamaları ile, daha iyi yerine getirmeye ve kişisel verilerin paylaşımı ile sarsılan imajını düzeltmeye çalıştığı görülüyor.

Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.