Ana Sayfa Sosyal Medya Facebook Canlı Yayın İzleyicisini Arttırmak İçin İpuçları

Facebook Canlı Yayın İzleyicisini Arttırmak İçin İpuçları

0

Canlı yayın yapmak son zamanlarda bir hayli popüler. Ancak yapılan bu yayınlardaki en büyük sorun katılımcı sayısının azlığı ve katılımcı sayısını artırma arayışları. Bu yazımızda sizlere Facebook platformunda yaptığınız canlı yayınlarda nasıl katılımcı sayısını artırabilirsiniz bundan bahsedeceğiz.

İlk önce yapmanız gereken yoğun bir araştırma ve analiz yapmanız olacaktır. Katılım arttırmak için kendinize birçok soru yöneltmelisiniz ve bu soruların cevaplarını da kendi içeriğiniz, hedef kitleniz doğrultusunda yanıtlamalısınız. Canlı yayınlarınızın konusu ve içeriği de oldukça önemlidir. İçeriğiniz ne kadar popülerse baz alacağınız hedef kitle de bir o kadar genişler, daha çok insana ulaşır ve popülerliliğiniz artar. Bu yüzden kaliteli bir içerik üretimi yapmanız en doğrusu olacaktır. Kime hitap ediyorsunuz, içerikleriniz kimi ilgilendiriyor, en çok kimin hoşuna gidiyor? Bu sorular sizin hedef kitlenizi seçmenizde yardımcı olacaktır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Sosyal medyada farklı olmak her ne kadar ilk zamanlarda riskli olarak görünsede kitleniz arttıkça farklılığınız konuşulacaktır. Facebook her kitlenin bulunduğu muazzam bir mecra ve siz bu mecrada farklılığınızla geniş bir kesime ulaşmış olacaksınız. Sosyal medya platformlarında dikkat edilmesi gereken en önemli husus kendiniz olmak diyebiliriz. İnsanlar sahte şeyler izlemiyor ve izlemek istemiyorlar artık. İnsanlar kendine güvenen, kendiyle barışık olan kısacası kendi olan yayıncıları izlemeyi tercih ediyor. Yapmacıklıktan uzak ve kimi zaman doğaçlama şeyler izleyiciyi daha çok mutlu ettiğini söyleyebiliriz.

Prime Time diyebileceğimiz saatler vardır fakat bu vakitler sosyal medyada televizyonda işlediği gibi işlemiyor. Sizin hedef kitleniz hangi vakitte online ise sizin altın saatleriniz o zaman diyebiliriz. Yayına kadarki sürede yapmanız gereken en önemli şey izleyicileri sabırsızlandırmak. Aktif izleyicilerinizi kaybetmemek için bunu sürekli yapmalısınız fakat yeni izleyiciler kazanmak içinde dikkatleri üzerinize toplamanız gerekiyor. İnsanları heyecanlandırmalı ve yayınınız için onları ikna edecek fikirler bulmalısınız.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA