Ana Sayfa Sosyal Medya Facebook Business Ekranlarına Ödeme Yöntemi Ekleme ve Kredi Kartı Bilgilerimizi Tanımlama Nasıl...

Facebook Business Ekranlarına Ödeme Yöntemi Ekleme ve Kredi Kartı Bilgilerimizi Tanımlama Nasıl Yapılır ?

0

Merhaba değerli TeknoDestek takipçileri bugün sizler için çok önemli ve sizde faydası olabileceğini düşündüğümüz bir konuya değineceğiz.

Bildiğiniz üzere Facebook üzerinden uzun zamandır ticari işlemlerimizi yapıp işletmemiz için ya da kurumsal firmalar için reklam verebileceğimiz ‘Facebook Business‘ platformu mevcut dilerseniz öncelikle ‘Facebook Business‘ nedir , ne işe yarar hayatımızın hangi noktasında kullanmaya başlayabiliriz , ve neden kullanmalıyız bu konulara değinelim.

facebook-business-manager-nedir-1024x445.jpg (1024×445)

Facebook Business Nedir? 

Facebook Business; Facebook‘un standart kullanımına oranla daha farklı bir şekilde çalışan bir platformdur. Bu ortam sadece firmaların işine yarayacak şekilde tasarlanmıştır ve bizlere sunulmuştur. Yani ‘Facebook Business‘ aracılığıyla sosyal medya hesaplarınızı ticari alanda daha aktif bir şekilde yönetebilir ve daha başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

Facebook Business Manager  Kullanımının Olası Farklılıklar Nelerdir?

Facebook Business üzerinde reklam yönetimini gerçekleştirmek, gönderiyi öne çıkarmaya göre daha işlevsel bir şekilde çalışır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Business’ın sunduğu farklılıklar şu şekilde;

 • Bu platformda yaptığınız çalışmaların işlem değerlerini daha hızlı ve detaylı bir şekilde inceleme şansınız bulunuyor.
 • Bir sayfa yapısında incelemeniz gereken işletme verileriniz için en fazla 28 günlük verileri alabiliyorken Facebook Business’da bunun bir süre sınırı bulunmuyor. Yıllık, aylık, günlük, saatlik verileri bile inceleyebiliyorsunuz.
 • Kontrol etmeniz gereken birden fazla reklam hesabınız varsa bütün reklam hesaplarını tek bir hesap üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz.
 • Business hesabı üzerinden Facebook sayfanız haricinde Facebook reklam hesabınızı, uygulamalarınızı, kişisel hesabınızı, projelerinizi, ödemelerinizi, hedef kitlelerinizi yönetebiliyorsunuz.
 • Facebook sayfanız ile Instagram hesabınızı birbirine eşleştirebiliyor ve aynı platform üzerinde her ikisi için reklam hizmetinden faydalanabiliyorsunuz.
 • Facebook Business, business.facebook.com üzerinden çalışmaları gerçekleştirir. Bu siteye giriş yaptıktan sonra karşılaştığınız her şey Facebook Business üzerinden gerçekleştirilir. Vereceğiniz Bildirim panelinde bulunan bildirimler dahi Facebook Business platformuna aittir.

Fakat her özel platformda ek özelliklerin ücretli olduğu gibi ‘Facebook Business‘da bu kullanımları ücretli olarak bizlere sunmakta , reklam ücretli günden güne değişmektedir , reklam ve öne çıkarma işlemleri için en basit ödeme aracı olarak Fiziki ya da Sanal Kart bilgilerinizin tanımlı olması gerekir.

Ödeme Bilgileri Nasıl Tanımlanır ?

11858 teknik destek
11858 teknik destek
 • Öncelikle business.facebook.com web sayfasına giriş yapalım.
 • Bu alana standart Facebook hesabı bilgilerimizle giriş yapalım.
 • Açılan ekranda çeşitli menüler karşımıza çıkacak , ana ekranımızın sol tarafında bulunan menüden ‘Diğer Araçlar‘ menüsüne giriş yapalım.
 • Karşımıza gelen ekranda ‘Faturalandırma‘ seçeneğine tıklayalım.
 • Faturalandırma seçeneğine tıkladıktan sonra gelen menüde ‘Ödeme Yöntemi Ekle‘ seçeneğine tıklayalım.
 • Açılan yeni pencerede ‘Konum ve Para Birimi‘ kısmından yaşadığınız ülkeyi ve ödeme yapmak istediğiniz para birimini seçerek ‘İleri‘ butonuna tıklayalım.
 • Bu ekranda standart kredi kartı bilgilerimizi gireceğimiz bir ekran bulunmakta , burada ki bilgileri doldurarak ‘Kaydet‘ demeniz gerekiyor.
 • Bu bilgileri doldurduktan hemen sonra ayrıca Kartınızın hem ‘İnternet Alışverişine‘ açık olması , hem de ‘Yurtdışı Alışverişlerine‘ açık olması gerekiyor.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA