Ana Sayfa Sosyal Medya Facebook Arkadaş ve Takipçi Arasındaki Fark Nedir

Facebook Arkadaş ve Takipçi Arasındaki Fark Nedir

0
11858 teknik destek

Bir Facebook arkadaşı ile takipçisi arasındaki farkın ne olduğunu merak mı ediyorsunuz? İşte bilmeniz gereken her şey…

Sosyal Medya uygulamaları hakkında daha fazla bilgi için Sosyal Medya Merkezimizi ziyaret etmekten çekinmeyin.

Facebook, platformda bir arkadaş ve takipçinin ne olduğu arasında bir ayrım yaptı. Ancak iki tür bağlantı arasındaki farklar nelerdir?

İşte Facebook’ta birini takip etmenin ne anlama geldiğinin ve arkadaş olmaktan ne kadar farklı olduğunun açıklaması…

Facebook’ta Takip Ne Anlama Geliyor?

Facebook kullanıcıları, bir arkadaşlık isteği aracılığıyla bağlantı paylaşmak zorunda kalmadan insanları takip edebilir. Buna ünlüler, etkileyiciler ve muhabirler gibi tanınmış kişiler dahildir. Takip ettiğiniz gönderiler Haber Kaynağınızda görünür.

Profillerini herkese açık hale getirmeyi tercih eden sıradan Facebook kullanıcıları da herkesin onları takip etmesine izin verebilir. Ayrıca, Marketplace’teki belirli kişileri de takip edebilirsiniz.

Buna ek olarak, markalar, kuruluşlar ve işletmeler için Sayfaları da takip edebilirsiniz. Bir Sayfayı beğendiğinizde, onu otomatik olarak takip etmeye başlarsınız (yine de bir beğeniden ayrı olarak takip etmeyi veya takibi bırakmayı seçebilirsiniz).

Takip ettiğiniz sayfalar ve kişiler, Haber Kaynağınızın en üstünde görünmeleri için ‘Favorilerinize’ eklenebilir. Artık bir sayfayı veya kişiyi takip etmek istemiyorsanız, onu erteleyebilir veya takibi bırakabilirsiniz.

Yayınlarının görünürlüğünü sınırlandırmak için bir arkadaşınızın takibini de bırakabilirsiniz. Bu, arkadaşlıktan çıkarmanın bir alternatifidir ve onları takip etmeyi bırakırsanız bilgilendirilmezler.

Kişisel Facebook Profilinizdeki Takipçiler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Herkese açık gönderi ayarlarınızda, Beni Kim Takip Edebilir seçeneğinin altında Facebook’ta sizi takip etmelerine izin verebilir veya engelleyebilirsiniz. Ayrıca, herkesin yayınlarınızla etkileşime girebileceği seviyeyi de ayarlayabilirsiniz.

11858 teknik destek

Bir Facebook hesabında herkese açık takipçilere izin vermek, paylaşılan gönderilerin erişimini genişletir. Ancak gizlilik ödünleri var.

Hesabınız genel olarak ayarlanmışsa ve takipçilere izin veriyorsa, göz ardı ettiğiniz veya reddettiğiniz arkadaş istekleri otomatik olarak takipçi haline gelir. Bu, o kişi engellenmediği sürece bu kişilerin gönderdiğiniz içeriği göreceği anlamına gelir.

Arkadaş olmayan takipçileri olan kişiler, bu kişilerin herkese açık gönderileriyle nasıl etkileşimde bulunabileceklerine ilişkin kısıtlamalar belirleyebilir.

Facebook’ta Arkadaş ve Takipçi Arasındaki Fark Nedir?

Facebook arkadaşları, profilinize ne kadar erişimleri olduğu ve sizinle ve gönderilerinizle nasıl etkileşim kurabilecekleri açısından takipçilerden farklıdır. Ancak bu aynı zamanda kendi paylaşım, gönderi ve gizlilik ayarlarınıza da bağlıdır.

İkisini ayıran ve temel bir ilkeye inen bir ayrım var: Facebook arkadaşları kişisel olarak tanıdıklarınızdır, takip ettikleriniz ise gerçek hayattaki ilişkiler çevrenizin dışında olsalar da sizi ilgilendiren kişilerdir.

Arkadaş istekleri ve gizlilik ayarlarıyla uğraşırken bunu bir kural olarak kullanmalısınız çünkü nihayetinde kimin arkadaş ve kimin takipçi olduğu konusunda kontrole sahip olursunuz.

Facebook kullanıcılarının maksimum 5.000 arkadaşı olabilir, ancak takipçi sınırlaması yoktur. Birini arkadaş olarak eklemek, kullanıcılar arasında bağlantılar kurarak onların hikayelerini, profilini ve etkinliklerini Haber Kaynağınızda gösterir.

Facebook Arkadaşları ve Takipçileriyle Erişim ve İlişkileri Kontrol Edin

Facebook arkadaşları yakın bağlantılar içindir, takipçiler ise gönderilerin daha geniş kitlelere ulaşmasına izin verir. Kullanıcılar, Haber Beslemelerini düzenlemek ve ilgilendikleri içeriği Facebook’ta kullanmak için takip edecekleri arkadaşları, kişileri ve sayfaları seçebilirler.

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1619 Oylamalar · 1619 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikCoğrafi Olarak Kısıtlanmış YouTube Videoları Nasıl İzlenir
Sonraki İçerikFacebook İşletme Sayfası Nasıl Oluşturulur? (Resimli Anlatım)
İster iPhone'undaki, ister Android cihazındaki veya Windows'taki ayarlar arasında geziniyor olsun, Fatih her zaman teknolojiye düşkün olmuştur. Teknolojiye, Windows'a ve güç düğmesi olan her şeye tutkuyla bağlı olarak, zamanının çoğunu yeni beceriler geliştirmek ve teknoloji dünyası hakkında daha fazla şey öğrenmek için harcadı. Öğrendiklerini de sizlerle paylaşıyor.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.