Ana Sayfa Akıllı TV Evrensel Kumanda Kurulumu Nasıl Yapılır?

Evrensel Kumanda Kurulumu Nasıl Yapılır?

0

Gelişen teknoloji ile birlikte birçok alanda olduğu gibi, televizyon markaları da cihazlarına yeni özellikler ekledi. Eski tüplü televizyonlar, yerini dijital akıllı televizyonlara bıraktı.

Akıllı televizyonlar sayesinde YouTube, Google, Facebook vb, bir çok uygulamayı televizyonlarımızda kullanma imkanına sahip olduk. Tabi ki tüm bu imkanlar, kullanıcılarının akıllı televizyonlara olan ilgisini de artırmaya başladı.

Tüm bunlarla birlikte, birbirleriyle rekabet halinde olan firmalar, kendi markalarını geliştirmek ve ürettikleri cihazlara yeni özellikler eklemek için çalışmalara başladı.

Her firma kendi ürünleri için yeni özellikler, yeni uygulamalar geliştirse de, geliştirilen bu özellikler arasında en çok ilgi toplayan özellik, Samsung televizyonların evrensel kumanda kullanım özelliği ilk sıralarda yerini aldı.

Samsung’un evrensel kumanda kullanım özelliği, müşteriler için oldukça büyük bir kolaylık ve kullanım konforu olarak görülmesinden dolayı kısa süre içerisinde büyük bir kullanıcı kitlesine ulaştı.

Peki evrensel kumanda özelliği ile ne gibi sorunları ortadan kaldırabiliriz?

Samsung’un evrensel kumanda özelliği ile birlikte birden fazla kumanda kirliliğini ortadan kalkıyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Örnek olarak harici uydu alıcıları, oyun konsolları, DVD oynatıcıları, ses sistemleri gibi birçok işlemde kullandığımız kumandaların tamamını, Samsung‘un bazı televizyonları için geliştirdiği bu özelliği ile tek bir kumanda üzerinde toplanmıştır.

Peki evrensel kumanda kurulumunu nasıl yaparız aşağıdaki adımları takip edelim.

  • Öncelikle televizyon kumandası üzerinde yer alan Menü (Home) tuşuna basın ve ardından Kaynak seçeneğine giriş yapın.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Karşımıza açılan pencerede evrensel kumanda kurulumu yazan menüye giriş yapalım.

  • Bizi karşılayan sonraki ekranda ise Samsung TV uzaktan kumandanızı evrensel kumanda olarak kullanabilmek ve tüm cihazlarımızı tek bir kumanda üzerinden yönetebilmemiz için eşleştirme işlemini başlatmamız gerekiyor; bunun için Başlama menüsüne tıklıyoruz.

  • Karşımıza gelen ekranda birden fazla tanımlama seçeneği gelecektir. Bu alanda Set üstü kutusu yazan butona tıklayalım.

  • Gelen diğer ekranda ise Doğrudan TV menüsüne tıklayalım.

  • Açılan ekranda TV servis sağlayıcımızı seçelim.

Son olarak ise TV giriş kaynağı bağlı olan HDMI kaynağını seçtikten sonra işlemlerimizi tamamlamış olacağız ve evrensel kumanda kurulumunu bitirmiş olacağız.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA