Ana Sayfa Destek Everest EWR F303 Repeater Kurulum (Resimli Anlatım)

Everest EWR F303 Repeater Kurulum (Resimli Anlatım)

0
Everest EWR F303 Repeater Kurulum (Resimli Anlatım)

Everest EWR-F303 cihazı Wi-Fi ile ya da Ethernet kablosu ile modeminize bağlayıp kablolu ya da kablosuz olarak internet dağıtımı yapabiliyorsunuz. Everest EWR-F303 üzerinde bulunan Led’li durum göstergeleri sayesinde veri akışını an ve an takip edebilirsiniz. 6-farklı çalışma modu bulunmaktadır. Çalışma modları cihazı Access Point, Wireless ISP, Wireless Router, Repeater, Bridge, Client olarak kullanma imkanı sunuyor.

Everest EWR-F303 özelliklerinden kısaca bahsettik, şimdi kurulum için yapılması gereken işlemleri ekran görüntüleri ile birlikte sizlere aktaracağız. Kurulum için hem ana modeminizi hem de Everest EWR F-303 cihazınızı bilgisayar bağlamanız gerekmektedir. Ana modeminizin marka & modeli bu durumda önemli değildir, önemli olan sadece iki cihazın da kablolu ya da kablosuz internet ayarını desteklemesidir.

  • Everest EWR-F303 cihazınızı kurulum için kablolu olarak bilgisayarınıza bağlamanız gerekmektedir. Arayüzüne erişim yapabilmek için herhangi bir tarayıcı (Google Chrome, İnternet Explorer, Yandex, Mozilla, Safari ) açıp adres satırına Everest cihazın 192.168.0.1 IP adresini yazınız ya da everestwifi.com yazınız ve Enter’a basınız.

Everest EWR F303 Repeater Kurulum (Resimli Anlatım)

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Açılan sayfada Everest EWR-F303 web arayüzüne giriş şifresi istenecektir sizden. Bı sayfada şifre kutucuğuna admin yazıp Kullanıcı Girişi butonuna tıklayınız.

  • Açılan sayfanın sol kısmında yer alan menü listesinde Kablosuz Köprüleme seçeneğine tıklayınız.

  • Bu bölüme giriş yaptığınızda Everet EWR-F303 cihazınız, erişilebilir ve bağlanılabilir bütün kablosuz ağ isimlerini listeleyecektir. Bağlanmak istediğiniz ana modeminizin ağ adını bulup Seç seçeneğine tıklayınız. Wi-Fi şifresi bölümüne ana modeminizin kablosuz şifresini yazınız ardından en alt kısımda yer alan Tamam seçeneğine tıklayınız.

  • Bu işlemin ardından ‘Evrensel Yineleyici modunu etkinleştirdiğinizde yönlendirici yeniden başlar. Yönlendiricinin yeniden başlama süreci bittiğinde internet arabirimine giriş yapmak için everestwifi.com adresini ziyaret edin’ onay yazısı çıkacaktır. Bu işlem için Tamam seçeneğine tıklayıp onaylayın ve modeminizin yeniden başlamasını bekleyin.
  • Everest EWR-F303 cihazınız yeniden başladığında arayüzün direkt gelmesi gerekmektedir; eğer gelmez ise com ya da 192.168.0.1 adresine giriş yapınız.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Açılan ekranda şifre bölümüne tekrardan admin yazdıktan sonra Kullanıcı Girişi butonuna tıklayınız.

  • Everest EWR-F303 evrensel yineleyici cihazınızın kurulup kurulmadığını görebilirsiniz. Bu işlemden sonra cihazınızın ayarları ile herhangi bir sorun var ise resetleyip aynı işlemi deneyebilirsiniz. Gerhangi bir sorun yok ise internet ağınızın az çektiği bir konuma cihazınızı koyabilir ve kullanabilirsiniz. Evrensel yineleyici cihazınızın kurulumu bitmiştir.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA