Everest EWN-208POE Kablosuz Router aygıtıyla modeminizden aldığınız kablolu veya kablosuz interneti kablolu ve kablosuz olarak kesintisiz veri aktarımı sağlar.Güçlü altyapısı sayesinde 300Mbps bağlantı hızına kullanıcılarına aktarabilmektedir. Bununla beraber Windows, Linux ve MacOS gibi işletim sistemleri ile uyumlu bir şekilde çalışmaktadır.

Kurulum işlemleri için aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekecektir.

Öncelikle Everest EWN-208POE Kablosuz Router aygıtını prize takarak açalım ve bilgisar, cep telefonu tablet vs. cihazınızdan wifi bağlantısını sağlayalım.

Wifi bağlantısını sağladıktan sonra boş bir internet tarayıcısı sayfası açarak sayfanın adres satırına (URL) bölümüne tıklayarak yazalım.

1 11

11858 teknik destek

192.168.2.1 yazarak sayfamızı açalım.

2 8

Karşımıza gelen ekranda kullanıcı adı: admin şifre: admin

yazarak Oturum açın butonuna tıklayalım.

3 6

Karşınıza açılan sayfada sol tarafta ki butonlardan Wireless seçeneğine tıklıyoruz.

4 5

Açılan ekranda ki SSID kısmına kablosuz ağınız için oluşturacağınız, Türkçe karakter içermeyen bir isim yazalım.

Security mode kısmına WPA2PSK olarak seçelim ve WPA Key kısmına en az 8 karakterden oluşacak Türkçe karakter içermeyen bir şifre yazalım.

Ardından Apply seçeneğine tıklayalım. Cihaz yeniden başlatılacaktır. Cihazınız tekrar açıldığı zaman yeni yaptığınız kablosuz ağ ismi ve şifresi ile bağlantısını sağlıyoruz. Ve aynı arayüz sayfasına giriş yapıp sayfayı bir defa yeniliyoruz.

5 4

Açılan sayfada Operation mode seçeneğine tıklıyoruz.

6 4

Gelen ekranda AP Client seçerek ardından Scan seçeneğine tıklayıp çevremizdeki kablosuz ağ isimlerini aratıyoruz.

8 2

Bağlantı sağlayacağınız kablosuz ağ adını seçerek ekrandaki WPA Key kısmına seçtiğiniz kablosuz ağınızın ağ parolasını yazalım ve Apply seçeneğine tıklayalım.

9 1

Ayarlarınızın kaydedilmesini bekliyoruz.

Birkaç dakika sonra karşınıza bir uyarı penceresi açılacaktır. Gelen uyarıya evet yada tamam demeniz gerekecektir.

10

Gelen uyarıyı onayladıktan sonra ayarların kaydedilme işlemi tamamlanacaktır. Ve cihazınız yeniden başlayacaktır.Bu sırada ekranınıza bir onay kutucuğu daha gelecektir. Gelen uyarıya Tamam demeniz gerekecektir.

11

 

Everest EWN-208POE AP Client(Kablosuz Repeater) Modu Kurulumu tamamlanmıştır. Ve cihaz bağlantı sağladığınız modemden aldığı sinyali kablosuz olarak sizlere paylaşacaktır.

İlişkili Bağlantı:Nokia g-240w-c Gpon Modem Kablosuz Ayarları