Ana Sayfa Bilgisayar Eve Online Hakkında Merak Edilenler

Eve Online Hakkında Merak Edilenler

0

EVE Online, CCP Games firması tarafından üretilmiş yüksek bütçeli video oyunudur.Bu evren ve güneş sistemlerinde aylar, gezegenler,kaptanlar, uzay istasyonları, solucan ve ejderha delikleri, astroid kemerleri, uzay araçları , uzay kompleksleri ve benzeri birçok şeyler bulunmaktadır. Oyuncular 7500-8000’den fazla güneş ve evren sistemlerinden oluşan bir evrende modifiye veya onarım edilebilir çeşitli gemiler teknelere kaptanlık etmektedirler.Bilim ve kurgu ortamlarında, oynatıcıların yönlendirdiği zorlu bir alemde geçen devasa çoklu oyunculu çevrim içi veya antrenmanda rol yapma ve yönetme oyunudur Birçok uydu ve güneş sistemi, diğer bir veya birden fazla gökyüzü sistemlerine yıldız geçitleri ve bağları  ile takılıdır.

Oyuncuların uzmanlıkları, o konularda karakterlerini ne yönde geliştirmesiyle  ve bireysel yetenekleriyle de alakalıdır. EVE Online oyuncuların madencilikle, korsanlıklar, üretimler, ticaretler, keşifler ve savaşlar gibi konularda uzmanlık kazanabilirler.

EVE Online ilk olarak 2003 ün Mayıs ayında Amerika ve Avrupa’da yayımlanmıştı.22 Ocak 2008’de EVE Online’ın Steam’de satılacağını duyurdu. 10 Mart 2009’da oyun yenilenen sürümüyle birlikte Atari tarafından dağıtılmaya başlandı.2003 Mayıs’tan 2003 Aralığa kadar Simon & Schuster Interactive firması tarafından dağıtımları yapılan oyunlar, sonrasında CCP tarafından dağıtım  ve pazarlama haklarını geri alarak dijital ve sanal marketlerden dağıtım yöntemleriyle satışına ve yüklemeye devam edilmiş.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Oyunun üretici ve geliştiricilerine göre, EVE Online klasik bir PC oyunu olan ve başka bir bilim kurgu clan üretme oyunu Elite ‘de, EVE Online ‘ın ilk değişkenlik göstergeleri bulunan görev yapma, madencilik,inşaat,emlak, ticaret yolları ve rastgele oyuncusu olmayan karakterler lede savaş donanım gezinti gibi tek oyunculu oyunlar özellikleri bulunmaktadır.Traveller’dan esinlenmiş olan Elite ‘den esinlenmiştir. EVE, Elite ‘in konusu ve Ultima Online oyunlarının çoklu oyun sohbetleri ve karakter karaktere karşı savaş düzenlenmelerini bir araya getirmiştir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bazı üreticileriyse (John Cameron, James Cassidy, Joe Chaney) oyunların, başka bir evren üreterek oyuncuların ve hayranlarının sadece hayallerinde böyle bir evren ve dünya olması mümkün olabilecek başka biri olma şansını kullanıcılarına sunduklarını belirtmektedirler.Elite ‘in birinci usta üreticilerinden David Braben, EVE Online ‘ın gerçek bir devamı gelen oyunlarının yeniden üretilmiş geliştirilmiş yalın şekilleri olduğunu da belirtmiştir.

Kazandığı Ödüller;

  • PC Gamer İsveç: En iyi çevrim içi RPG 2003
  • SuperPlay GULDPIXELN 2003: Yılın Çevrim içi Oyunu
  • 2003 Gamespy En İyi Grafikler
  • 2005 MMORPG.com En İyi Grafikler, En İyi PvP, Favori Firma ve Katılımcıların Seçimi      En İyi Oyun
  • 2006 MMORPG.com Favori Grafikler, Favori PvE, Favori PvP, Favori Hikâye ve Favori      Oyun
  • 2009 MMORPG.com Yılın Oyunu
  • com 2010 Yılın Oyunu
  • com 2011 Yılın Oyunu

 

#hayatevesigar

#evdekal

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA