Günümüz dünyasında En Yaygın Sosyal Medya Uygulamaları teknolojinin de gelişmesi ile birlikte sosyal medya uygulamaları da doğrusal bir şekilde gelişmiş ve yaygınlaşmıştır. Yaygınlaşan oldukça fazla sosyal medya uygulaması olmasa da bazıları diğerlerine oranla daha popüler bir hale gelmiş ve insanlığın odak noktası olmuştur.

 Bu Sosyal Medya Uygulamaları Nelerdir ?

İnstagram

resim sosyalmedya 1

 

11858 teknik destek

İnstagram hiç kuşkusuz ki günümüzün en yaygın sosyal medya uygulamalarının en başında gelenlerden biridir. Şimdilerde akıllı telefona sahip olup da instagram hesabına sahip olmayan insanların sayısı belki de çok çok azdır.

İnstagram, çekindiğimiz ya da çektiğimiz fotoğrafları gönderi olarak paylaşma imkanı bulduğumuz bir sosyal platformken hikaye özelliği sayesinde bir gün gözüküp sonrasında kaybolan paylaşımlarda da bulunabiliriz. Ayrıca beğendiğimiz gönderileri arkadaşlarımıza gönderip mesajlaşma kısmından onlarla sohbet edebiliriz.

Ayrıca instagramın filtre ve benzeri sahip olduğu özellikler sayesinde de insanlar çok daha rahat şekilde paylaşım yapabilmekte, istediği şekilde hareket edebilmektedir.

 Twitter

Hiç şüphesiz ki instagram ile birlikte günümüzün en popüler sosyal medya uygulamalarından bir diğeri de twitterdır. Twitter sayesinde de yeterli sosyalleşme ve arkadaş ortamını kurma imkanına sahip olabilirsiniz.

Twitter daha kullanışsız bir mesajlaşma kısmına sahip olsa da dünyada olan biten her şeyi öğrenme imkanı sağladığı için özellikle belli bir yaşı geçmiş kişiler tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir.

Sayesinde trend topic olan konuları görebilir, bu sayede o konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca bu konular başta olmak üzere her konu hakkında fikirlerinizi tweet olarak paylaşabilirsiniz.

Snapchat

Uygulama sayesinde yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz ve sizi merak ettiğini düşündüğünüz arkadaşlarınıza özel olarak görüntülü paylaşımlar yapabilirsiniz.

Aynı zamanda içinde barındırdığı çeşit çeşit emojiler. Farklı çekim filtreleri ile de kullanıcıları tarafından beğenilmektedir.

resim sosyalmedya 2

Tiktok neden bazı ülkelerde kısıtlandı?

Tiktok

Özellikle son 2 sene içinde oldukça geniş bir kitleye yayılan sosyal medya uygulamasıdır. Bu sosyal platformun kullanıcı sayısı her geçen gün katlanarak artmaya devam etmektedir.

Tik tokta birbirinden farklı video içeriklerini görebilirsiniz. Örneğin herhangi bir kurgu dahilinde kısa bir film kesiti tarzı videolar da izleyebilirsiniz. Dans içeriklerine de ulaşabilirsiniz.

Son zamanlarda bazı ülkelerde ise çocukları ve gençleri etkilediği dolayısıyla bazı ülkelerde yasaklanmaya başlamıştır. Ülkemizde ise hala daha devam etmektedir.

 Facebook

Bir zamanların en çok kullanılan sosyal platformu olan facebook, günümüzde eski popülerliğini kaybetmiş olsa da. Belli bir kitle tarafından kullanılmaya devam etmektedir.

Ülkemizde özellikle yaşı ilerlemiş kesim facebook kullanmaya ve bu platformda paylaşımlar yapmaya devam etmektedir.

Facebook, geçen zamanla birlikte Lite ve benzeri uygulamaları piyasaya sürerek sosyal medyada popülerliğini korumaya çalışmıştır.

Kısaca en popüler sosyal medya uygulamaları bu listedekilerdir.