Ana Sayfa İnceleme En iyi ve hızlı Windows sürümü sizce hangisi?

En iyi ve hızlı Windows sürümü sizce hangisi?

0
Paylaş

Microsoft firmasının işletim sistemi için yeni sürümü olan Windows 10 ilk incelemeler sonucu bir takım testlere tabi tutuldu. Ancak, Windows 10 denildiği kadar hızlı ve yüksek performans verebilecek mi? Hatırlarsanız geçtiğimiz yıllarda beklentimizi çok yüksek tutup Vista gibi bir facia ile karşı karşıya kalmıştık. Şimdi Windows 10 için bir takım değerlendirmelerde bulunacak ve en hızlı Windows sürümü olup olmadığını test edeceğiz.

windows10

Tabii, Microsoft Vista ile kullanıcılar tarafından topa tutulsa da gene kullanılan işletim sistemleri arasında gene ilk sırayı alıyor. Tabii Vista sürümünden sonra gelen Windows 7 adlı işletim sistemi Microsoft’a yapılan olumsuz eleştirileri birazda olsa azalttı. Windows 7’den sonra büyük bir patlama yaşayan Windows bu sürümden sonra çıkan ve yeni ara yüz ile kullanıcılara hitap eden Windows 8 ile değişiklik gösterdi. Ancak bu sürümde beklentileri karşılamayınca ve aksine en eski sürümlerden olan Windows XP sürümünü piyasadan kaldırmasından sonra işler iyice kötüye gitmeye başladı. Gerekse işlevsellik gerekse de hızlılık açısından olsun çok geride kalan tabiri caiz Win8 dananın kuyruğunun koptuğu yerdi.

Şimdi karşımızda Windows 10 var! Yepyeni ara yüz, hızlı ve işlevsel yapısı ile sizleri tatmin edeceğini umuyoruz. Şimdi biraz tasarım ve diğer faktörlerden bahsedelim. Tasarım bir hayli değişik olmuş, hız konusunda ise birçok alanda iyi olduğuna dair söylemler de aldık. Bir takım testlerde başarılı olan Windows 10 genel itibari ile kullanıcıların izlenimleri sonucu daha net bir sonuç ortaya çıkacak diye umuyoruz.

Sizce en iyi windows sürümü hangisi ise haberimizin altına yorum olarak yazabilirsiniz 🙂

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.