Ana Sayfa Haberler EN GELİŞMİŞ MOBİL MOUSE LOGİTECH MX ANYWHERE 2

EN GELİŞMİŞ MOBİL MOUSE LOGİTECH MX ANYWHERE 2

0
Paylaş

Logitech’in en yeni ürünü ve dünyanın en gelişmiş faresi olan Mx Anywhere2 piyasaya çıktı. Mx Master’in mobil sürümü olarak piyasaya sunulan Mx Anywhere2 mouse, teknolojisi Logitech’e ait olan DarkField özelliği ile cam, parlak yüzeyler gibi bir çok yüzeyde kusursuz olarak çalışabiliyor.

Tam avuç içini kapsayacak şekilde tasarlanan ürün 106gramlık ağırlığı ile mobil kullanıcıların en büyük tercihi haline geliyor. Ayrıca bu özelliği ile kullanıcıların sadece parmak ve bileğe baskı yapmasını engelleyerek uzun süre boyunca rahatsızlık vermeden kullanılmasını sağlıyor.

MxAnyhwere2_alt

Ürün mobil cihazlara kendi pico alıcısı sayesinde bağlanabildiği gibi Bluetooth bağlantısı olan cihazlar ile de sorunsuz şekilde eşleşebiliyor. Bluetooth ile aynı anda 3 cihaza birden bağlanması ise ürünün en büyük özelliklerinden birini ön plana atıyor. Cihazın alt kısmında bulunan tuş ile 3 cihaz arasında anında geçiş yapılabiliyor.

images

Üzerinde bulunan programlanabilir tuşlar sayesinde birçok kısayolu Mouse üzerinden kullanmayı sağlayarak kullanıcılara mükemmel bir kullanım sağlamayı hedefliyor. Yine Logitech’in  diğer mouselarında kullanılan sınırsız dönebilen Scrool ile sayfalarda çok hızlı hareket edilebilmesini sağlıyor. Cihaz Şu anda Windows ve Mac bilgisayarlarda kullanılabiliyor.

Cihazda bulunan bir diğer önemli özellik ise microusb girişi ile Mouse pili yeniden şarj edilebiliyor. Ortalama 6 saatlik ofis kullanımda tam şarjda 2 aylık bir kullanım sunabiliyor,  tabii ki bu süre cihazı bluetooth ile eşleştirmemiz durumunda kısalabiliyor.  Ancak üzerinde bulunan 500Mah Li-ion pil kullanıcılara sorun yaratmayacak değerlerde.  Micro usb sayesinde kullanım esnasında şarj imkanı sunan bu cihaz 1 dakikalık şarj ile 2 saatlik kullanım sağlayabiliyor.

logitech-mx-anywhere-2-1

Cihazın eksiklerinden bahsedecek olursak, üzerinde bulunan scrool basılabilen bir tekerlek olmadığından diğer Mouselardan alışkın olduğumuz 3.tuş özelliğini tekerlek üzerinde kullanamıyoruz. Tam bu esnada tabii ki diğer programlanabilir tuşlar imdata yetişerek bu açığı kapatmış oluyor.
Cihaz pico universal alıcısı olmadan veya Bletooth ile eşleştirilmeden doğrudan microusb kablo ile çalışmayı desteklemiyor.

logitech-mx-anywhere-2-wireless-mobile-mouse08

Eray YILMAZ

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.