Ana Sayfa Destek Ekran Süresi Parolası Nasıl Sıfırlanır?

Ekran Süresi Parolası Nasıl Sıfırlanır?

0

Günümüzde, hayatımızın çoğu alanında kullandığımız ve vazgeçilmezimiz haline getirdiğimiz telefonlarımızda, kullanıcı olarak ne kadar süre aktif kullandığımızı, ekran süresi özelliği sayesinde öğrenebiliriz. Bunların yanı sıra, telefonumuzda kullandığımız uygulamalara da sınırlama getirebiliriz.

Tüm bunlara benzerlik gösteren iCloud hesabına bağlı olan kardeş, akraba veya çocuklarımızın da telefonlarındaki uygulamaları ne kadar süreliğine kullandığını, ekran süresi sayesinde rahatlıkla öğrenebiliriz.

Ekran süresi parolası, ekran süresi özelliği kapsamında sunulan sınırlamaların süresini uzatmak, kaldırmak veya diğer kısıtlama ayarlarına erişim sağlamak için kullanılan özel bir paroladır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Ekran süresi parolası kullanılmaya başladıktan sonra, kullanıcılar tarafından en çok sorulan sorulardan bir tanesi de bu parolanın nasıl sıfırlanacağı olmuştur.

Diğer sorulan sık sorulardan bir tanesi ise; tüm bunlarla birlikte ekran süresi parolası oluşturmamasına rağmen bazı kullanıcılardan ekran süresi parolası istendiğine yönelik sorular olmuştur.

Eğer böyle bir durum ile karşı karşıya isek, muhtemelen iOS 12’den önce var olan kısıtlamalar ile ilgili bir parola oluşturmuş olabiliriz.

Bu parolayı hatırlıyorsak, giriş yaparak kısıtlamaya gidebilir veya sınırlamayı kaldırmayı deneyebiliriz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Ekran süresi parolamızı değiştirmek veya kapatmak istersek, aşağıdaki adımları izleyelim.

  • Telefonumuzda Ayarlar menüsüne giriş yapalım.
  • Açılan pencerede ekran süresi adımlarını izleyelim.
  • Bizleri karşılayan ekranda, Ekran süresini değiştir bağlantısına tıklayalım.
  • Gelen ekranda ise Ekran süresi parolası değiştir menüsünden, o anki parolamızı yazarak ekran süresi parolamızı değiştirebiliriz.
  • Eğer ekran süresi parolasını kullanmak istemeyip kapatmak istersek, aynı ekranda o anki kullandığımız parolamızı yazarak Ekran süresi kapat menüsünden kapatabiliriz.

Tüm bunların yanı sıra, ekran süresi parolamızı unuttuk ve hatırlamıyorsak, bu aşamada yapabileceğimiz tek bir işlem var demektir. Bu işlem ise, telefonumuzu sıfırlayarak yeni bir cihazmış gibi yeniden kurmak olacaktır.

Bu işlem için aşağıdaki adımları takip edelim:

  • Telefonumuzdan Ayarlar menüsüne giriş yapalım.
  • Açılan pencereden Genel başlığına tıklayalım.
  • Bizleri karşılayan diğer pencerede ise Sıfırla seçeneğine tıklayalım.
  • Bir sonraki adımda ise Tüm içerikleri ve ayarları sil menüsünü takip ederek cihazımızı sıfırlayabiliriz. Tüm bu sıfırlama işlemlerinden sonra, daha önce aldığımız yedekten cihazımızı yeniden kurarak ekran süresi belirleme imkanına tekrar sahip olabiliriz.

Ekran süresi parolası sıfırlamak veya değiştirmek oldukça basit bir işlem olduğu için, kullanıcılar tarafından rahatlıkla kullanılabilir bir uygulama özelliği olacaktır.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA